Dulkiewicz Karnowskim tego nie podaruje. Będzie pozew za skandaliczną okładkę

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz informuje o pozwie wobec tygodnika braci Karnowskich.
Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz informuje o pozwie wobec tygodnika braci Karnowskich. Fot. Martyna Niećko / Agencja Gazeta
"Miasto Gdańsk występuje na drogę prawną" – poinformowała Aleksandra Dulkiewicz. To reakcja na okładkę i tekst tygodnika "Sieci" braci Jacka i Michała Karnowskich. Na jego okładce ukazały się zdjęcia Dulkiewicz, Donalda Tuska i Pawła Adamowicza z flagami III Rzeszy w tle i z pomnikiem na Westerplatte. Do tego tytuł: "Czy Gdańsk chce do Niemiec?".


– W pierwszym etapie będziemy żądać sprostowania oczywistych nieprawd – zapowiedziała Aleksandra Dulkiewicz, informując na konferencji na Westerplatte o pozwie miasta Gdańska wobec wydawcy tygodnika "Sieci".
Aleksandra Dulkiewicz
prezydent Gdańska

Jeden z tygodników, który opublikował kłamliwy materiał nt. gdańszczanek i gdańszczan, który mija się wielokrotnie z prawdą, który podważa nasze przywiązanie do polskości, a który czerpie najwięcej korzyści ze spółek skarbu państwa – w ostatnich latach to jest kilkadziesiąt milionów złotych. Dzisiaj miasto Gdańsk występuje na drogę prawną.

Chodzi o tekst, w którym "Sieci" piszą o "kulcie Wolnego Miasta Gdańsk". Na okładce twarze Aleksandry Dulkiewicz, zamordowanego prezydenta Pawła Adamowicza oraz byłego premiera Donalda Tuska zostały wkomponowane w zdjęcia przedwojennego Gdańska z m.in. flagami ze swastykami (do tego dodatek sfinansowany przez gdański Lotos - o świętym Janie Pawle II). Konferencja prezydent Gdańska została zorganizowana na Westerplatte dlatego, że odnosiła się do czwartkowej decyzji Sejmu. Posłowie przegłosowali specustawę, na mocy której teren Westerplatte przejdzie pod kontrolę Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, a co za tym idzie – pod zarząd Ministerstwa Kultury. Wicepremier Piotr Gliński apelował w trakcie debaty, by pozwolić PiS "przywracać ład w polskiej historii".

"Metodami siłowymi, bo za takie należy uznać specustawę, państwo, które mieni się państwem polskim, ale jest de facto państwem jednej siły politycznej, chce wykorzystywać pamięć historyczną do bardzo konkretnego interesu politycznego. To boli. To bardzo smutne" – skomentowała w piątek Aleksandra Dulkiewicz. Projekt specustawy trafił do Senatu. Prezydent Gdańska zapowiada dalsze starania o to, by dokument nie wszedł w życie.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Piknik, różowe włosy, internetowy detoks. [/b] Oto 30 rzeczy, które powinno się zrobić w lato chociaż raz
ALEKSANDRA GERSZ

Piknik, różowe włosy, internetowy detoks. Oto 30 rzeczy, które powinno się zrobić w lato chociaż raz

[b]Hans Solo kontratakuje! [/b] Raper z Pięć Dwa i członek Luxtorpedy o kondycji swojego serca i słuchu
WYWIAD

Hans Solo kontratakuje! Raper z Pięć Dwa i członek Luxtorpedy o kondycji swojego serca i słuchu

Marcin PonikowskiMarcin Ponikowski

Jim Jarmusch jeszcze nigdy nie był tak krytyczny wobec popkultury, swojej ojczyzny, kondycji planety, człowieka i jego ikon, a przede wszystkim względem swoich popularnych kolegów z branży. Wszyscy ci, którzy odsądzają go za film o zombie od czci i wiary w filmowy kunszt, powinni oglądnąć obraz jeszcze raz. Z potrójnym przymrużeniem oka.

MARSZ RÓWNOŚCI W BIAŁYMSTOKU

REAKCJE NA PRZEMOC I AGRESJĘ