Klęska Szydło w PE! Przegrała głosowanie na przewodniczącą komisji – 27 głosów przeciw

Beata Szydło z PiS doznała upokarzającej klęski w wyborach władz komisji Parlamentu Europejskiego.
Beata Szydło z PiS doznała upokarzającej klęski w wyborach władz komisji Parlamentu Europejskiego. Fot. Dawid Zuchowicz / Agencja Gazeta
Beata Szydło nie będzie kierowała komisją ds. zatrudnienia i spraw socjalnych Parlamentu Europejskiego. Odrzucono jej kandydaturę.


Głosowanie nad kandydaturą Beaty Szydło było tajne – wniosek o utajnienie zgłosili socjaliści. 21 europosłów opowiedziało się za kandydaturą byłej premier polskiego rządu, 27 było przeciwko, a dwóch wstrzymało się od głosu. Wcześniej informowano, że Szydło nie dostanie poparcia liberałów skupionych w grupie Renew Europe (Odnowić Europę).

– Nie zagłosujemy za kandydatami na stanowiska przewodniczących komisji, którzy są z partii rządzących państwami, wobec których trwa procedura związana z art. 7. – wyjaśnił Dacian Cioloş, przewodniczący Renew Europe.

Porażka Szydło to kolejny cios dla PiS na arenie UE. Przypomnijmy, że europoseł Zdzisław Krasnodębski przegrał głosowanie na wiceprzewodniczącego PE. Partia rządząca ogłosiła jednak sukces, bo... szefem Komisji Europejskiej nie zostanie Frans Timmermans.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe[/b]. Zasypało je lawiną pism

Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe. Zasypało je lawiną pism

Joanna Scheuring-WielgusJoanna Scheuring-Wielgus

Procedowany projekt ustawy o powołaniu Komisji, która ma się zająć problemem pedofilii, to nic innego jak ściema, zasłona dymna i pozorowane działanie. Po pierwsze od tej komisji de facto nic nie zależy, nie ma żadnych sprawczych kompetencji, które pozwoliłyby na penalizowanie przestępców seksualnych, którzy dopuszczają się czynów seksualnych na niepełnoletnich.

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. [b]Polacy nie zostawili na niej suchej nitki[/b]

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. Polacy nie zostawili na niej suchej nitki