Okropna reakcja na klęskę. Europoseł PiS zwymyślał tych, którzy nie głosowali na Szydło

Ryszard Czarnecki porażkę Szydło tłumaczy "vendettą małych ludzi".
Ryszard Czarnecki porażkę Szydło tłumaczy "vendettą małych ludzi". Fot. Łukasz Cynalewski / Agencja Gazeta
Politycy PiS na różne sposoby próbują tłumaczyć przegraną Beaty Szydło w głosowaniu na przewodniczącą jednej z europarlamentarnych komisji. Do kuriozalnych wyjaśnień Beaty Mazurek teraz Ryszard Czarnecki dołączył swoje. Przekonuje, że to "vendetta małych ludzi".


Beata Szydło w środowym głosowaniu przepadła w głosowaniu na stanowisko przewodniczącej komisji zatrudnienia i spraw socjalnych Parlamentu Europejskiego. Za jej kandydaturą głosowało 21 posłów, przeciwko było 27. Szydło przegrała właściwie sama ze sobą, bowiem nie wystawiono żadnych innych kandydatów. Wygrana była na wyciągnięcie ręki.

Była rzecznik PiS Beata Mazurek tłumaczyła koszmarną klęskę Szydło spiskiem "lewicowo-liberalnego establishmentu, który nie może pogodzić się z porażką". "To kolejny akt politycznej zemsty" – przekonywała.

W podobnym tonie tłumaczy porażkę Szydło jej partyjny kolega Ryszard Czarnecki. – To akt politycznej zemsty; taka mała vendetta małych ludzi, którzy mają w ustach pełno demokracji, ale jej nie przestrzegają – powiedział dziennikarzom w Brukseli.

Przypomnijmy, iż europoseł PiS zasłynął tym, że jako pierwszy i jak na razie jedyny w historii stracił stanowisko wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego. Tak ukarano go za obraźliwe komentarze pod adresem Róży Thun.

Teraz Czarnecki najwyraźniej zapomniał, że głosowanie, w którym "poległa" Szydło, to właśnie kwintesencja demokracji. – Ten lewicowo-liberalny establishment nie mógł się pogodzić z tym, że zablokowaliśmy pana Fransa Timmermansa, który cały czas atakował Polskę. No i nadarzyła się okazja do takiego rewanżu, zemsty, i to się stało – ocenił polityk.

źródło: wPolityce.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Piknik, różowe włosy, internetowy detoks. [/b] Oto 30 rzeczy, które powinno się zrobić w lato chociaż raz
ALEKSANDRA GERSZ

Piknik, różowe włosy, internetowy detoks. Oto 30 rzeczy, które powinno się zrobić w lato chociaż raz

[b]Hans Solo kontratakuje! [/b] Raper z Pięć Dwa i członek Luxtorpedy o kondycji swojego serca i słuchu
WYWIAD

Hans Solo kontratakuje! Raper z Pięć Dwa i członek Luxtorpedy o kondycji swojego serca i słuchu

Marcin PonikowskiMarcin Ponikowski

Jim Jarmusch jeszcze nigdy nie był tak krytyczny wobec popkultury, swojej ojczyzny, kondycji planety, człowieka i jego ikon, a przede wszystkim względem swoich popularnych kolegów z branży. Wszyscy ci, którzy odsądzają go za film o zombie od czci i wiary w filmowy kunszt, powinni oglądnąć obraz jeszcze raz. Z potrójnym przymrużeniem oka.

MARSZ RÓWNOŚCI W BIAŁYMSTOKU

REAKCJE NA PRZEMOC I AGRESJĘ