Kwaśniewski o porażce Szydło w Brukseli. "To ostateczny dowód, że Europa patrzy"

Były prezydent uważa, że Unia Europejska nie zapomina.
Były prezydent uważa, że Unia Europejska nie zapomina. Fot. Dawid Żuchowicz; Jakub Porzycki/ Agencja Gazeta
Aleksander Kwaśniewski wypowiedział się na temat ostatniej przegranej Beaty Szydło w Parlamencie Europejskim. Według byłego prezydenta, jej porażka jest dowodem na to, że "Europa patrzy".


Przypomnijmy, że Beata Szydło przepadła w środowym głosowaniu na stanowisko przewodniczącej komisji zatrudnienia i spraw socjalnych Parlamentu Europejskiego. Za jej kandydaturą głosowało 21 posłów, przeciwko było 27. Problem w tym, że Szydło przegrała właściwie sama ze sobą, bowiem nie wystawiono żadnych innych kandydatów.

Jej klęskę w Brukseli postanowił skomentować na antenie TVN24 Aleksander Kwaśniewski. – To ostateczny dowód, że Europa patrzy – ocenił polityk. Jego zdaniem "takie przedwyborcze maskarady, czyli wyjmowanie flag europejskich z piwnic, żeby pokazać jak jest jesteśmy znów europejscy", nie działają.

– To, co PiS robił, mówił o Unii Europejskiej, w jaki sposób traktował symbole europejskie, chociażby flagę europejską, to się odłożyło w świadomości wielu europejskich polityków – podkreślił.

– Jest zdecydowanie niechęć głosowania na te grupy, które działają, myślą w sposób niezgodny z podstawowymi wartościami europejskimi – dodał były prezydent.

źródło: TVN24
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe[/b]. Zasypało je lawiną pism

Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe. Zasypało je lawiną pism

Joanna Scheuring-WielgusJoanna Scheuring-Wielgus

Procedowany projekt ustawy o powołaniu Komisji, która ma się zająć problemem pedofilii, to nic innego jak ściema, zasłona dymna i pozorowane działanie. Po pierwsze od tej komisji de facto nic nie zależy, nie ma żadnych sprawczych kompetencji, które pozwoliłyby na penalizowanie przestępców seksualnych, którzy dopuszczają się czynów seksualnych na niepełnoletnich.

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. [b]Polacy nie zostawili na niej suchej nitki[/b]

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. Polacy nie zostawili na niej suchej nitki