"Sprawdzamy każdy sygnał i każdy wątek". Trwają poszukiwania 5-letniego Dawida

Policja poszukuje 5-letniego Dawida Żukowskiego z Grodziska Mazowieckiego. Działa po omacku, a żaden sygnał nie przybliża jej do szczęśliwego zakończenia.
Policja poszukuje 5-letniego Dawida Żukowskiego z Grodziska Mazowieckiego. Działa po omacku, a żaden sygnał nie przybliża jej do szczęśliwego zakończenia. Fot. Jacek Marczewski / Agencja Gazeta
Policja poszukuje pięcioletniego Dawida praktycznie po omacku. Żadne informacje, które dostaje, nie przybliżają jej do zaginionego chłopca – podaje portal gazeta.pl. Policjanci proszą o pomoc w poszukiwaniach.


– Sprawdzamy każdy sygnał, każdą możliwość i każdy z wątków. Są nam przekazywane wiadomości o prawdopodobnym miejscu, gdzie pojawił się samochód czy osoby, ale nie zawsze są one precyzyjne, nie zawsze też się potwierdzają. Niestety, żadna z tych informacji nie była dla nas podpowiedzią – powiedziała Katarzyna Zych z komendy w Grodzisku Mazowieckim.
Mieszkańcy Grodziska podkreślają, że w ich mieście nigdy nic podobnego się nie wydarzyło. Niektórzy wysnuwają najgorsze spekulacje, że 32-latek popełnił samobójstwo z powodu wyrzutów sumienia, że coś stało się z jego synem. Inni przypuszczają, że ojciec dziecka mógł mieć problemy finansowe i wykorzystać chłopca, by uregulować rachunki. Nieco inną wersję podaje portal Onet. Według informacji portalu, mężczyzna mógł mieć problemy z hazardem.

Dawid jest Rosjaninem
Ambasada Federacji Rosyjskiej potwierdziła, że poszukiwany 5-latek jest Rosjaninem, a jego rodzice to repatrianci z Kazachstanu. Mieszkali w Polsce od 20 lat.
Dawid był ubrany w szaroniebieską dresową bluzę, niebieskie dżinsy i trampki z charakterystycznymi obrazkami Zygzaka McQueena. Ma 100-110 cm wzrostu, blond włosy zaczesane na prawą stronę, na środku prawego policzka ma pieprzyk.

Ojciec zabrał go z domu około godziny 17:00 w środę. Po 21:00 policjanci otrzymali zgłoszenie o śmierci taty chłopca. Według nieoficjalnych informacji ojciec, zanim rzucił się pod pociąg, wysłał do matki chłopca wiadomość. Według innej wersji tłem całej historii ma być konflikt rodzinny.


Zgłoszenia przyjmuje Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Mazowieckim pod nr tel. (22) 755 60 10 (-11,-12,-13). Można także skorzystać z numeru alarmowego 112.

źródło: gazeta.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Samiec podszyty lękiem. Prawda o tym, czego boją się polscy faceci
Volkswagen 0 0Ciężarówka jak pociąg? Dzięki tej "elektrycznej" autostradzie nie jest to już science fiction
POLECAMY 0 0Franek Sterczewski zdradza plan na działanie w Sejmie. I opowiada, jak wyglądał "chrzest" w TVP
0 0Tak odpowiedziała na zaproszenie Dudy. Reakcja europosłanki PO zwróciła uwagę bułgarskiej prawniczki