Grupa naTemat po raz pierwszy wśród 20. najpopularniejszych stron w całym polskim internecie

Fot. naTemat.pl
W ostatnich miesiącach kilkukrotnie pobiliśmy nasze rekordy oglądalności, ale to, co wydarzyło się w czerwcu tego roku napawa nas szczególną dumą. Grupa naTemat jest wśród 20 najpopularniejszych stron czytanych mobilnie w polskim internecie w ogóle – bez podziału na jakiejkolwiek kategorie tematyczne.


Nie tak dawno cieszyliśmy się z najlepszego wyniku w historii Grupy naTemat i przebicia symbolicznej granicy 10 mln unikalnych użytkowników miesięcznie przez naTemat.pl. Potem historyczne rekordy dorzuciło parentingowe MamaDu.pl (3,5 mln UU) i biznesowy serwis INNPoland.pl (2,2 mln UU). Dodatkowo satyryczny ASZdziennik regularnie notuje wyniki powyżej 1 mln UU w skali miesiąca.

W międzyczasie fundusz Google DNI, który wspiera jakościowe i innowacyjne media, postanowił przyznać nam grant na blisko milion złotych na stworzenie nowego dziennikarskiego projektu. W oczy – zupełnie przypadkiem – wpadła nam też statystyka tego, jak polskie media radzą sobie na Facebooku, jeśli chodzi o zaangażowanie internautów.

Z Crowd Tangle, oficjalnego narzędzia dostarczanego przez Facebooka, wynika, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy to naTemat na Facebooku wśród mediów angażowało najbardziej. Wynik cieszy tym bardziej, że liczba fanów wcale nie jest największa, co znaczy, że bardzo chętnie wchodzicie w interakcje z naszymi treściami, za co dziękujemy!
Ten wpis jest jednak o czymś innym, bo o wynikach badania Gemius/PBI – oficjalnego i ogólnopolskiego badania internetu. Okazuje się, że w czerwcu 2019 roku po raz pierwszy w historii Grupa naTemat jako całość wskoczyła do pierwszej 20-tki najpopularniejszych mediów czytanych mobilnie w Polsce w ogóle – bez podziału na jakiekolwiek kategorie tematyczne. Do tej pory byliśmy klasyfikowani jedynie w czołówce prestiżowej podgrupy "Informacje i Publicystyka".
Dzisiaj aż 80 proc. naszych czytelników odwiedza nas na urządzeniach mobilnych. Cieszy nas to tym bardziej, że rok temu uruchomiliśmy strony mobilne w technologii PWA/React, które jakość i komfort czytania na telefonie wynosi na zupełnie nowe poziom. Te liczby pokazują, że to była dobra decyzja i podoba Wam się tak samo, jak i nam. Warto zwrócić także uwagę, że w powyższym TOP20 jedynie czterech wydawców zanotowało poprawienie pozycji.


W czerwcu 2019 roku łącznie naszą Grupę czytało 6 434 385 realnych użytkowników, a w samej kategorii Informacje i Publicystyka było to blisko 5 mln RU (4 948 224).

Dlatego właśnie chcemy powiedzieć jedno wielkie:

Dziękujemy!

że jest Was z nami tak dużo. Każdego dnia staramy się tworzyć treści, które będą dla Was najzwyczajniej w świecie ciekawe i interesujące. Wiemy w czym jesteśmy dobrzy, ale zdajemy sobie sprawę co możemy zrobić, by było jeszcze lepiej.

Cieszymy się, że jesteście z nami. W najbliższym czasie szykujemy dla Was także kolejną dużą niespodziankę, której na pewno nie przegapicie.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
SKANDAL PODCZAS NOCNYCH GŁOSOWAŃ
DAD:HERO 0 0Wyniósł się z rodziną na środek Bałtyku. Jak polskiemu blogerowi żyje się na dalekiej Północy?
0 0Szara, zmęczona skóra pozbawiona blasku? Są na to sposoby
BLOG 0 0Bunt napędzany paliwem. Czy zamieszki w Iranie doprowadzą do upadku reżim ajatollahów?
Cinergia 0 0Reżyser “Pokoju” i aktor z “Matriksa” przyjadą do Łodzi. Rusza festiwal Cinergia
O TYM SIĘ MÓWI 0 0"Znów muszę bronić Polski". Patryk Jaki w swoim żywiole, sprawdziliśmy jego aktywność w PE
0 0Zniszczony dowód? To niewiarygodne, co podkomisja Macierewicza zrobiła z Tu-154M nr 102
POLECAMY 0 0Uczeń jak mistrz. Oto poseł, który zastąpił Piotrowicza i kroczy jego ścieżką
0 0Niebywałe zachowanie europosła PiS. Wszystko nagrał pracownik PE
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Michalkiewicz ujawnił dane ofiary księdza. Pytamy, czy mu nie wstyd
0 0Prestiżowa nagroda dla Sekielskiego. Ale widać, że odniósł też inny sukces
0 0Edycja genów to rynek wart miliardy. Opiera się na metodzie podejrzanej u bakterii
0 0Fizycy mogli trafić na ślad nowej, piątej siły w przyrodzie. Wyjaśniamy, dlaczego to ważne
SPRAWDZAMY 0 0Pawłowicz "uwaliła" Śmiszka na studiach? Nie, tylko... pomyliła osoby
0 0Z domowym budżetem to by nie przeszło. Rząd zachowuje się jak nieodpowiedzialna gospodyni

MOTO

0 0Gdzieś już to widziałeś. Seat Tarraco to dobre… niemieckie auto – nie licz na hiszpański temperament
0 0Ten dziwoląg da się lubić. Nowy C-HR ma przekonać tych, którzy do tej pory mówili mu "nie"