Grupa naTemat po raz pierwszy wśród 20. najpopularniejszych stron w całym polskim internecie

W ostatnich miesiącach kilkukrotnie pobiliśmy nasze rekordy oglądalności, ale to, co wydarzyło się w czerwcu tego roku napawa nas szczególną dumą. Grupa naTemat jest wśród 20 najpopularniejszych stron czytanych mobilnie w polskim internecie w ogóle – bez podziału na jakiejkolwiek kategorie tematyczne.


Nie tak dawno cieszyliśmy się z najlepszego wyniku w historii Grupy naTemat i przebicia symbolicznej granicy 10 mln unikalnych użytkowników miesięcznie przez naTemat.pl. Potem historyczne rekordy dorzuciło parentingowe MamaDu.pl (3,5 mln UU) i biznesowy serwis INNPoland.pl (2,2 mln UU). Dodatkowo satyryczny ASZdziennik regularnie notuje wyniki powyżej 1 mln UU w skali miesiąca.

W międzyczasie fundusz Google DNI, który wspiera jakościowe i innowacyjne media, postanowił przyznać nam grant na blisko milion złotych na stworzenie nowego dziennikarskiego projektu. W oczy – zupełnie przypadkiem – wpadła nam też statystyka tego, jak polskie media radzą sobie na Facebooku, jeśli chodzi o zaangażowanie internautów.

Z Corwd Tangle, oficjalnego narzędzia dostarczanego przez Facebooka, wynika, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy to naTemat na Facebooku wśród mediów angażowało najbardziej. Wynik cieszy tym bardziej, że liczba fanów wcale nie jest największa, co znaczy, że bardzo chętnie wchodzicie w interakcje z naszymi treściami, za co dziękujemy!
Ten wpis jest jednak o czymś innym, bo o wynikach badania Gemius/PBI – oficjalnego i ogólnopolskiego badania internetu. Okazuje się, że w czerwcu 2019 roku po raz pierwszy w historii Grupa naTemat jako całość wskoczyła do pierwszej 20-tki najpopularniejszych mediów czytanych mobilnie w Polsce w ogóle – bez podziału na jakiekolwiek kategorie tematyczne. Do tej pory byliśmy klasyfikowani jedynie w czołówce prestiżowej podgrupy "Informacje i Publicystyka".
Dzisiaj aż 80 proc. naszych czytelników odwiedza nas na urządzeniach mobilnych. Cieszy nas to tym bardziej, że rok temu uruchomiliśmy strony mobilne w technologii PWA/React, które jakość i komfort czytania na telefonie wynosi na zupełnie nowe poziom. Te liczby pokazują, że to była dobra decyzja i podoba Wam się tak samo, jak i nam. Warto zwrócić także uwagę, że w powyższym TOP20 jedynie czterech wydawców zanotowało poprawienie pozycji.


Dlatego właśnie chcemy powiedzieć jedno wielkie:

Dziękujemy!

że jest Was z nami tak dużo. Każdego dnia staramy się tworzyć treści, które będą dla Was najzwyczajniej w świecie ciekawe i interesujące. Wiemy w czym jesteśmy dobrzy, ale zdajemy sobie sprawę co możemy zrobić, by było jeszcze lepiej.

Cieszymy się, że jesteście z nami. W najbliższym czasie szykujemy dla Was także kolejną dużą niespodziankę, której na pewno nie przegapicie.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Naklejką w naklejkę "Gazety Polskiej"![/b] Dostań za darmo lub sobie wydrukuj

Naklejką w naklejkę "Gazety Polskiej"! Dostań za darmo lub sobie wydrukuj

Joanna Scheuring-WielgusJoanna Scheuring-Wielgus

Procedowany projekt ustawy o powołaniu Komisji, która ma się zająć problemem pedofilii, to nic innego jak ściema, zasłona dymna i pozorowane działanie. Po pierwsze od tej komisji de facto nic nie zależy, nie ma żadnych sprawczych kompetencji, które pozwoliłyby na penalizowanie przestępców seksualnych, którzy dopuszczają się czynów seksualnych na niepełnoletnich.

[b]Jego firma zatrudnia obywateli różnych państw członkowskich UE.[/b] "Z obecności w Unii mamy wiele korzyści"[/b]
Komisja Europejska

Jego firma zatrudnia obywateli różnych państw członkowskich UE. "Z obecności w Unii mamy wiele korzyści"