Ta obietnica PO spodoba się większości Polaków. Będą zmiany w przepisach o handlu w niedzielę

PO zapowiada zniesienie zakazu handlu w niedziele.
PO zapowiada zniesienie zakazu handlu w niedziele. Fot. Marcin Kucewicz / Agencja Gazeta
Platforma Obywatelska uchyliła rąbka tajemnicy i już wiadomo, co się znajdzie w programie wyborczym. Jedną z obietnic jest zapowiedź zniesienia zakazu handlu w niedzielę. Taka zmiana w prawie spodobałaby się większości Polaków.


Jak informuje "Rzeczpospolita", PO przygotowała szereg zapowiedzi zmian, do jakich dojdzie, jeśli koalicji uda się wygrać wybory parlamentarne. Wiele z nich sprowadza się do naprawienia tego, co zdaniem polityków tej partii zepsuły rządy PIS.

Pośród zapowiedzi jest między innymi likwidacja prawa "apteka dla aptekarza" czy przyznanie samorządom prawa do wydawania zgody na budowę elektrowni wiatrowej. Jednak to, co najbardzej się spodoba Polakom dotyczy zakazu handlu w niedzielę. PO chce zmienić przepisy tak, by znów można było w niedzielę pójść do sklepu.

Nie chodzi o to, żeby było "jak dawniej". Przepisy w prawie mają zostać tak sformułowane, by każdy pracownik sklepu miał przynajmniej dwie niedziele w miesiącu wolne.

Według sondażu Instytutu Pollster z kwietnia 2019 r. 36 proc. Polaków stwierdziło, że zakupy chce robić we wszystkie niedziele, zaś 21 proc. badanych uważa, że handlowe powinny być dwie niedziele w miesiącu. Tylko 25 proc. spośród ankietowanych domagało się całkowitego zakazu handlu w niedziele.


źródło:rp.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Naklejką w naklejkę "Gazety Polskiej"![/b] Dostań za darmo lub sobie wydrukuj

Naklejką w naklejkę "Gazety Polskiej"! Dostań za darmo lub sobie wydrukuj

Joanna Scheuring-WielgusJoanna Scheuring-Wielgus

Procedowany projekt ustawy o powołaniu Komisji, która ma się zająć problemem pedofilii, to nic innego jak ściema, zasłona dymna i pozorowane działanie. Po pierwsze od tej komisji de facto nic nie zależy, nie ma żadnych sprawczych kompetencji, które pozwoliłyby na penalizowanie przestępców seksualnych, którzy dopuszczają się czynów seksualnych na niepełnoletnich.

[b]Jego firma zatrudnia obywateli różnych państw członkowskich UE.[/b] "Z obecności w Unii mamy wiele korzyści"[/b]
Komisja Europejska

Jego firma zatrudnia obywateli różnych państw członkowskich UE. "Z obecności w Unii mamy wiele korzyści"