Ta obietnica PO spodoba się większości Polaków. Będą zmiany w przepisach o handlu w niedzielę

PO zapowiada zniesienie zakazu handlu w niedziele.
PO zapowiada zniesienie zakazu handlu w niedziele. Fot. Marcin Kucewicz / Agencja Gazeta
Platforma Obywatelska uchyliła rąbka tajemnicy i już wiadomo, co się znajdzie w programie wyborczym. Jedną z obietnic jest zapowiedź zniesienia zakazu handlu w niedzielę. Taka zmiana w prawie spodobałaby się większości Polaków.


Jak informuje "Rzeczpospolita", PO przygotowała szereg zapowiedzi zmian, do jakich dojdzie, jeśli koalicji uda się wygrać wybory parlamentarne. Wiele z nich sprowadza się do naprawienia tego, co zdaniem polityków tej partii zepsuły rządy PIS.

Pośród zapowiedzi jest między innymi likwidacja prawa "apteka dla aptekarza" czy przyznanie samorządom prawa do wydawania zgody na budowę elektrowni wiatrowej. Jednak to, co najbardzej się spodoba Polakom dotyczy zakazu handlu w niedzielę. PO chce zmienić przepisy tak, by znów można było w niedzielę pójść do sklepu.

Nie chodzi o to, żeby było "jak dawniej". Przepisy w prawie mają zostać tak sformułowane, by każdy pracownik sklepu miał przynajmniej dwie niedziele w miesiącu wolne.

Według sondażu Instytutu Pollster z kwietnia 2019 r. 36 proc. Polaków stwierdziło, że zakupy chce robić we wszystkie niedziele, zaś 21 proc. badanych uważa, że handlowe powinny być dwie niedziele w miesiącu. Tylko 25 proc. spośród ankietowanych domagało się całkowitego zakazu handlu w niedziele.

źródło:rp.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Samiec podszyty lękiem. Prawda o tym, czego boją się polscy faceci
Volkswagen 0 0Ciężarówka jak pociąg? Dzięki tej "elektrycznej" autostradzie nie jest to już science fiction
0 0
0 0
POLECAMY 0 0Franek Sterczewski zdradza plan na działanie w Sejmie. I opowiada, jak wyglądał "chrzest" w TVP
0 0Tak odpowiedziała na zaproszenie Dudy. Reakcja europosłanki PO zwróciła uwagę bułgarskiej prawniczki