Człowiek Dudy w KRS nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza. "Co to pana obchodzi, gdzie ja byłem?"

Sędzia Wiesław Johann nie był chętny do udzielenia odpowiedzi dziennikarzowi RMF.
Sędzia Wiesław Johann nie był chętny do udzielenia odpowiedzi dziennikarzowi RMF. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
O tym, jak trudne bywają rozmowy z ludźmi z obozu PiS, przekonał się dziennikarz RMF Patryk Michalski. Reporter zapytał przedstawiciela Andrzeja Dudy w Krajowej Radzie Sądownictwa, emerytowanego sędziego TK Wiesława Johanna, o szczegóły spotkania w Pałacu Prezydenckim. Takiej odpowiedzi się jednak nie spodziewał.


KRS wydała komunikat, w którym poinformowano o spotkaniu sędziów Leszka Mazura i Wiesława Johanna z szefową kancelarii prezydenta Haliną Szymańską. W jego treści czytamy, że "poruszono temat przeprowadzonej niedawno zmiany regulaminu Sądu Najwyższego, zwiększającej liczbę etatów sędziowskich w Sądzie Najwyższym. Ponadto, omówiono zagadnienia związane z konkursem na 6 stanowisk sędziego SN w Izbie Dyscyplinarnej".

Sędziowie omawiali także z Szymańską trzy konkursy na 11 stanowisk sędziego SN w izbach: Cywilnej, Karnej oraz Pracy i Ubezpieczeń Społecznych. Do spotkania doszło w poniedziałek, a jego przebieg był owiany tajemnicą przez cały dzień. Dopiero we wtorek KRS opublikowała wspomniany komunikat. Pomocni nie byli także uczestniczący w spotkaniu sędziowie.

Leszek Mazur odmówił komentarza, a przedstawiciel prezydenta w KRS Wiesław Johann poszedł nawet o krok dalej i po pytaniu dziennikarza RMF o temat rozmów w prezydenckim pałacu – zaatakował dziennikarza.

"Co to pana obchodzi, gdzie ja byłem? To moja wewnętrzna sprawa. Akurat panu nie muszę opowiadać, gdzie bywałem. Nie zamierzam udzielać żadnych informacji" – powiedział Patrykowi Michalskiemu sędzia KRS.

Przypomnijmy, że sędzia Johann zasłynął już ze swoich kilku wypowiedzi. Jedna z nich dotyczyła poprzedniego rzecznika KRS-u Wiesława Żurka. – Maćku, przetrzyj ten fotel po Żurku. Dobrze? – tak do nowego rzecznika Macieja Mitery zwrócił się sędzia.

źródło: RMF
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...