Nie żyje Andrea Camilleri. Włoski pisarz był autorem słynnych kryminałów z Sycylii

Andrea Camilleri nie żyje.
Andrea Camilleri nie żyje. Fot. Facebook / Andrea Camilleri
"Ojciec" komisarza Montalbano przeżył 93 lata. – Nie boję się niczego, nawet śmierci. Miałem szczęśliwe życie – mówił miesiąc temu w wywiadzie dla włoskiego Radio Capital.


Andrea Camilleri najlepiej został zapamiętany z powieści z komisarzem Salvo Montalbano. Po raz pierwszy postać sycylijskiego policjanta pojawia się w książce "Kształt wody", wydanej przez włoskiego pisarza w 1994 r. Poza tym Camilleri był autorem licznych opowiadań i esejów, z których nie wszystkie zostały przetłumaczone na język polski.Camilleri urodził się 6 września 1925 roku na Sycylii. Dużą część życia spędził w Rzymie, jednak to rodzinna wyspa była wiodącym motywem w jego twórczości. Cykl powieści z Montalbano rozgrywa się w fikcyjnym sycylijskim miasteczku Vigata.

Camilleri zmarł 17 lipca w związku z chorobą serca i powikłaniami po złamaniu biodra. Przez kilka ostatnich tygodni pisarz przebywał w szpitalu w stolicy Włoch. Na Twitterze pożegnał go premier Matteo Salvini. "Pożegnania dla Andrei Camilleriego, ojca Montalbano i niestrudzonego narratora swojej Sycylii" – napisał na Twitterze.Źródło: "The Independent"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Od dziś zupełnie nowe naTemat.pl 4.0. To największa zmiana w historii serwisu
0 0Grupa naTemat nigdy nie była tak popularna jak teraz. Dziękujemy!
0 0Ostatni przystanek twojego pupila: witamy w krematorium dla zwierząt
0 0Syndrom końca wakacji daje wam w kość? Oto 5 taktyk na przetrwanie
0 0Hejterzy śmieją się z jego roli w filmie Tarantino. Jednak to Rafał Zawierucha "wygrał życie"