"To polski patriota, wielbiciel żołnierzy wyklętych". Syn Beaty Kempy powalczy jesienią o mandat posła

Syn Beaty Kempy chce reprezentować w Sejmie młode pokolenie.
Syn Beaty Kempy chce reprezentować w Sejmie młode pokolenie. Fot. Łukasz Krajewski / Agencja Gazeta
Choć Beata Kempa jest już europosłanką, to wiele wskazuje na to, że w do polskiego parlamentu wybiera się inna osoba pod tym nazwiskiem. Jak informuje "Super Express", to syn polityczki Prawa i Sprawiedliwości Cezary Kempa.


23-letni Cezary Kempa chce zasiąść w sejmowych ławach po jesiennych wyborach. Wiele wskazuje na to, że wystartuje on z list Zjednoczonej Prawicy we Wrocławiu.

– Nie zabiegałam o to, aby syn startował. To jego suwerenna decyzja (...). To polski patriota, wielbiciel żołnierzy wyklętych – mówiła Beata Kempa w rozmowie z "Super Expressem". Jak czytamy w dzienniku, Cezary Kempa swój start w wyborach motywuje tym, że w polskim parlamencie brakuje głosu młodego pokolenia.

– Dlatego postanowiłem startować. Nie uniknę porównań z karierą polityczną mamy, ale zapewniam, że chcę pracować na własny rachunek, żeby w Polsce żyło się jeszcze lepiej – dodał syn Beaty Kempy.

Ona z kolei, podkreślając zalety syna, stwierdziła, że choć Cezary nie ma politycznego doświadczenia, to dzięki jej pracy był zawsze blisko tego świata.

Syn europosłanki próbował już swoich sił w polityce, ale tej lokalnej. W ostatnich wyborach samorządowych chciał zostać radnym powiatu oleśnickiego. Bez powodzenia, zdobył mniej niż 150 głosów.Jak jednak donosi "SE", decyzja o starcie w jesiennych wyborach nie podoba się lokalnym działaczom Prawa i Sprawiedliwości. Boją się oni, że Cezary Kempa może odebrać im dobre miejsca na wyborczych listach.


Źródło: "Super Express"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...