Nieoficjalnie: na lewicy powstanie drugi blok. Nie wszystkim spodobał się sojusz Czarzastego, Biedronia i Zandberga

W piątek stworzono nowy blok o nazwie Lewica.
W piątek stworzono nowy blok o nazwie Lewica. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Lewica dopiero co się zjednoczyła, a już pojawiają się w związku z tym niepokojące informacje. Według portalu braci Karnowskich wPolityce.pl ma powstać drugi lewicowy blok. W koalicji mają znaleźć się m.in. Socjaldemokracja Polska, Unia Pracy, Wolność i Równość oraz Twój Ruch.


Lewica – tak ma nazywać się nowy blok, który od piątku tworzą SLD, Wiosna i Partia Razem. Jego liderzy wystąpili na wspólnej konferencji prasowej i niemal jednym głosem zapowiedzieli wspólną walkę o jak najlepszy rezultat w jesiennych wyborach.

Już w przyszłym tygodniu trzy partie lewicowe mają zaprosić do współpracy wszystkie partie polityczne lewicowe, samorządowców, organizacje kobiece, fundacje i ruchy miejskie, które będą chciały z nimi współpracować.

Z najnowszych informacji portalu braci Karnowskich wynika jednak, że do koalicji Włodzimierza Czarzastego nie dołączą wszystkie lewicowe ugrupowania. – Powstanie projekt polityczny o nazwie Zjednoczona Lewica. Będzie to centrolewicowy projekt. Stworzą go partie socjaldemokratyczne – zdradził jeden z informatorów. W niedzielę ma powstać sztab.

– Lewicy nigdy nie służyło dzielenie na tych, którzy wydają zaproszenia i na tych, którzy je otrzymują. Jeżeli chcieli zaprosić do projektu inne lewicowe partie, mieli na to czas. A poza tym nie tędy droga. Droga do zjednoczenia powinna polegać na tym, żeby najpierw powstaje sensowny program a potem przychodzi czas na deklaracje polityczne – mówił anonimowy rozmówca.


źródło: wPolityce.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...