"Argumentacja godna podziwu". Internauci reagują na wpis Cezarego Gmyza ws. marszu równości w Białymstoku

Cezary Gmyz przekonuje, że takie sceny jak w Białymstoku widzi codziennie na niemieckich ulicach.
Cezary Gmyz przekonuje, że takie sceny jak w Białymstoku widzi codziennie na niemieckich ulicach. Fot. Przemysław Wierzchowski / Agencja Gazeta
Wydarzenia z Białegostoku najwyraźniej nie na wszystkich zrobiły wrażenie (oczywiście negatywne). Do tego, co działo się podczas marszu równości odniósł się korespondent TVP w Berlinie Cezary Gmyz. Ataki agresji wobec zwolenników LGBT, to dla niego... nic nowego.


"Od trzech lat mieszkam w państwie w którym sceny takie jak w Białymstoku są na porządku dziennym. Liczba tzw. PMK czyli przestępstw motywowanych politycznie jest o kilkaset procent wyższa niż w Polsce. Łącznie z morderstwami. Gdzie Żydzi boją się wyjść w kipie na ulice" – napisał na TVP Cezary Gmyz.Na jego wpis szybko zareagowali internauci, wytykając m.in. brak logiki w takim podejściu. "I to ma uzasadniać zachowanie tych dresików z Białegostoku? Bo u Niemiaszków jest gorzej? Argumentacja godna podziwu" – skomentowała jedna z osób."Inna zarzuciła dziennikarzowi Telewizji Publicznej kłamstwo."W Niemczech ludzie chodzą po ulicach nie obawiając się ataku idiotów faszystów przez was wspieranych, i nieważne czy są z PL, czy z Izraela, Turcji czy Afryki. To jest państwu ich a nie faszystów. Nie kłam..." – czytamy we wpisie."Od lat mieszkam w tym samym Państwie co @cezarygmyz i takiej hołoty jak w Białymstoku jeszcze nie widziałem" – skomentował inny internauta.Przypomnijmy, że chodzi o wydarzenia, które miały miejsce podczas pierwszego w Białymstoku marszu równości. Kibole zaatakowali uczestników marszu wyzywając ich, opluwając, czy wulgarnie wyzywając. Jak informują media policja zatrzymała 20 osób. Niektórzy są oskarżeni o naruszenie nietykalności cielesnej.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...