"Obrażali moje uczucia religijne". Hołownia rozprawia się ze sprawcami zamieszek w Białymstoku

Szymon Hołownia jednoznacznie skomentował zamieszki podczas Marszu Równości.
Szymon Hołownia jednoznacznie skomentował zamieszki podczas Marszu Równości. Fot. Patryk Ogorzałek / Agencja Gazeta
Szymon Hołownia, pochodzący z Białegostoku publicysta katolicki, skomentował zamieszki. Pierwszy w stolicy Podlasia Marsz Równości stał się pokazem nietolerancji i agresji. W tym kontekście o Polsce mówiło się w całej Europie.


Jak napisał Hołownia – sam zapewne nie poszedłby w Marszu Równości, jednak tylko dlatego, że nie miałby pewności, iż nie będzie w nim chodziło tylko o promocję równości, ale i dowalenie ideowym przeciwnikom.
"Dopóki jednak Rzeczpospolita nie jest parafią, a państwem, chciałbym mieć pewność, że wolność wyrażania swoich poglądów będzie miał w niej każdy, komu zezwala na to prawo - marsz równości i procesja" – zaznaczył.


Hołownia nie ma wątpliwości, że przeciwnicy uczestników Marszu Równości nie stali w obronie Boga i uczuć religijnych. "Ci ludzie wyśmiewali moje wartości i bezkarnie obrażali moje uczucia religijne, szydzili z mojej wiary i deprawowali najmłodszych. Rozumiem, że ksiądz arcybiskup wyda w tej sprawie w najbliższym czasie list pasterski, i zarządzi śpiew przebłagalnych suplikacji "– napisał Hołownia na Facebooku.

Hołownia zaapelował do biskupów, wśród których wielu to jego znajomi. "Jeśli chcecie odzyskać moralne prawo do protestów przeciw deprawacji dorosłych i seksualizacji dzieci, rozprawcie się najpierw do spodu i do bólu z deprawacją i seksualizacją, którą prowadzili wasi obecni lub byli podwładni. Nie mówię, że się za to nie wzięliście, ale nikt przytomny nie ma poczucia, że sprawa została rozliczona (a jak słyszę, niektórzy z Was w kuluarowych rozmowach wyrażają nadzieję, że 'ta sprawa przyschnie')" – napisał.


Zamieszki na Marszu Równości w Białymstoku
Post Hołowni to reakcja na pierwszy w Białymstoku Marsz Równości. Wzięło w nim udział – tak przynajmniej podawała policja – około 800 osób. Znacznie więcej miało być przeciwników społeczności LGBT. Rzucali oni w uczestników manifestacji butelkami i kamieniami, opluwali ich, wykrzykiwali wulgarne wyzwiska. Niestety, właśnie w tym kontekście pisały o Polsce znane europejskie tytuły.

W związku z zamieszkami prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski zapowiedział złożenie zawiadomienie do prokuratury, między innymi na lokalnych polityków PiS. Wcześniej wiceprezydent miasta pokazał zdjęcie, na którym mają być widoczni lokalni politycy – w tym radny sejmiku z ramienia PiS, Sebastian Łukaszewicz. Rudnicki pytał na Twitterze, czy kierowali oni zamieszkami w okolicach katedry w Białymstoku.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

TYLKO W NATEMAT

ELIZA MICHALIK 0 0Przestańcie mówić o “farmie trolli”. Oto, czym naprawdę jest afera w resorcie Ziobry
NOWE INFORMACJE 0 0Tak małżeństwo Szmydt wspólnie mogło niszczyć sędziów na Twitterze

DZIEJE SIĘ

0 0"Lodowiec cofnął się o 2 kilometry". Polak na własne oczy widział, co w Arktyce zrobiła zmiana klimatu
0 0Widać dym z kosmosu. Tak płoną lasy w Amazonii i na Syberii. To NIE JEST lokalny problem
0 0Jak ministerstwo mogło płacić za usługi trolli? Detektyw ujawnia możliwe scenariusze
SONDAŻ 0 0PiS jednak nie jest teflonowe? Tąpnięcie poparcia po wybuchu afery Piebiaka