Wyciekł przekaz dnia dla posłów PiS? Kuriozalny komentarz do nalepek "Gazety Polskiej"

Wyciekł przekaz dnia dla posłów PiS? Tak twierdzi jeden z dziennikarzy .
Wyciekł przekaz dnia dla posłów PiS? Tak twierdzi jeden z dziennikarzy . Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Szykuje się bratobójcza walka na prawicy. Tygodnik Tomasza Sakiewicza chciał wstrzelić się w homofobiczne nastroje po Marszu Równości w Białymstoku. Jednak ze strony PiS jakoś nie słychać – przynajmniej oficjalnie – głosów poparcia. Wręcz przeciwnie, jeśli wierzyć w przekaz dnia dla parlamentarzystów "dobrej zmiany", nie mają z akcją nic wspólnego. A internet kpi w najlepsze.


"To nie nasza akcja, proszę pytać jej organizatora o co mu chodzi i czemu wybrał taka formę. Mamy tu do czynienia z jednym z tytułów prasowych, który rozdaje takie dodatki jakie chce" – napisał dziennikarz Wojciech Szacki, przytaczając "przekaz dnia dla posłów PiS". Post Szackiego spotkał się z kpinami – z prawicowego tygodnika i "dobrej zmiany". "To nie moja ręka"; "To w końcu niezależna gazeta ze strefy wolnego słowa"; "O tym, że 40 proc. jej przychodu to sponsoring ze strony spółek skarbu państwa - cicho, sza" – piszą komentujący.

Homofobiczna akcja "Gazety Polskiej" jest przewidziana na środę 24 lipca. Do tygodnika zostaną dołączone tęczowe naklejki z napisem "Strefa wolna od LGBT". ASZdziennik przygotował własne kontrnalepki z napisem "Strefa wolna od stref wolnych" i tęczą w tle.

Na zapowiedzi "GP" zareagowała sieć Empik, która w oświadczeniu przesłanym naszej redakcji zapowiedziała, że w jej salonach nie będzie można kupić prawicowego tygodnika z homofobiczną naklejką.

Jak się okazało, pomysłodawcy naklejek "Gazety Polskiej" mogli zaskakująco zainspirować się twórczością radykalnych muzułmanów.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
#SkuteczniePosprzatane 0 0Znamy wyniki akcji #SkuteczniePosprzatane. Organizatorzy przygotowali ogromną niespodziankę
NSC 0 0National Sales Congress po raz trzeci na Narodowym. Motyw przewodni ma wiele wspólnego ze sportem

TYLKO W NATEMAT

0 0"Znajomi mi wyjaśnili". Kaczyński popłynął mówiąc o dzieciach – lekarka obala jego teorię
0 0Kaczyński cieszy się, że gonimy Niemców. Ale powołuje się na raport, którego nie zrozumiał
0 0Borys Szyc wspaniały, tylko film słaby. Widziałem "Piłsudskiego" i czuję się znieważony
NATEMAT EXTRA 0 0“To jakby odbity człowiek”. Tutaj zachowały się ślady krwi powstańców