"Mam żal o styl pożegnania". Olszański już nie poprowadzi "Pytania na Śniadanie" w TVP

Michał Olszański więcej nie poprowadzi "Pytania na Śniadanie". Nie wiadomo, czy podobne konsekwencje poniesie także Monika Zamachowska.
Michał Olszański więcej nie poprowadzi "Pytania na Śniadanie". Nie wiadomo, czy podobne konsekwencje poniesie także Monika Zamachowska. Fot. Screen z programu "Pytanie na Śniadanie" / TVP
Michałowi Olszańskiemu przekazano, że nie będzie gospodarzem "Pytania na śniadanie" w TVP 2 – podały Wirtualne Media. Powodem ma być zmieniająca się formuła programu. Dla dziennikarza podobno nie ma w niej miejsca. A wszystko zaczęło się od czołobitnego wywiadu z Jarosławem Kaczyńskim i wyjaśnień, w których Olszański dał do zrozumienia, jak podejmuje się decyzje w TVP.


– Tak rzeczywiście się stało. Nie ma mnie już w grafiku. Nie mam pretensji o to, że szefostwo nie widzi mnie w nowym układzie programu. Mam żal o sposób pożegnania się ze mną. Pięciominutowa rozmowa na pożegnanie z kimś, kto współtworzył ten program, to moim zdaniem niezbyt eleganckie rozwiązanie – potwierdził w rozmowie z portalem Olszański. Wcześniej przez ponad 10 lat prowadził "Pytanie na Śniadanie" razem z Anną Popek.

Kaczyński w "Pytaniu na Śniadanie"
To ciąg dalszy konsekwencji dla dziennikarza. W połowie maja dostał nieformalny zakaz wypowiadania się w mediach. Dlaczego? Prawdopodobnie z powodu zaskakująco szczerego wytłumaczenia okoliczności rozmowy z Jarosławem Kaczyńskim, którą współprowadził Olszański. Dziennikarz wyjaśnił to w rozmowie z Katarzyną Zuchowicz z naTemat.

Przyznał, że chodziło o ocieplanie wizerunku prezesa i że sama rozmowa nie była dobrym pomysłem. – Miałem myśli, że jest to zadanie do wykonania, które nie jest mi na rękę, ale trzeba sobie dać radę – wyjaśnił. I właśnie te słowa mogły stać się powodem zakazu wypowiadania się w mediach. 


Olszański wspólnie z Moniką Zamachowską przeprowadzili "ocieplający" wywiad z Kaczyńskim dotyczący życia prywatnego prezesa niedługo przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Mówił o upodobaniach kulinarnych i nie tylko – "jestem puchaczem", "lubię kiełbasę z grilla" – to tylko niektóre cytaty z rozmowy. Na razie nie wiadomo, czy Zamachowska będzie dalej prowadzić "PnŚ" ani czy ktoś nowy przyjdzie na miejsce Michała Olszańskiego.

źródło: Wirtualne Media
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

TYLKO W NATEMAT

ELIZA MICHALIK 0 0Przestańcie mówić o “farmie trolli”. Oto, czym naprawdę jest afera w resorcie Ziobry
NOWE INFORMACJE 0 0Tak małżeństwo Szmydt wspólnie mogło niszczyć sędziów na Twitterze

DZIEJE SIĘ

0 0"Lodowiec cofnął się o 2 kilometry". Polak na własne oczy widział, co w Arktyce zrobiła zmiana klimatu
0 0Widać dym z kosmosu. Tak płoną lasy w Amazonii i na Syberii. To NIE JEST lokalny problem
0 0Jak ministerstwo mogło płacić za usługi trolli? Detektyw ujawnia możliwe scenariusze
SONDAŻ 0 0PiS jednak nie jest teflonowe? Tąpnięcie poparcia po wybuchu afery Piebiaka