Tłum ludzi na Długim Targu. Gdańsk stanowczo zaprotestował przeciw przemocy

Po zamieszkach w Białymstoku tłumy ludzi solidaryzują się ze społecznością LGBT.
Po zamieszkach w Białymstoku tłumy ludzi solidaryzują się ze społecznością LGBT. Fot. Michał Ryniak / Agencja Gazeta
Po zamieszkach w Białymstoku z ofiarami przemocy i nagonki na mniejszości solidaryzują się ludzie w całej Polsce. We wtorek sprzeciw wobec działań środowisk ideologicznie bliskich partii rządzącej najmocniej wybrzmiał pod gdańskim Dworem Artusa.


Gdańszczan, którzy protestują przeciwko agresji i przemocy, nie odstraszył nawet deszcz. Ich znakiem rozpoznawczym stały się parasolki, tak jak podczas Czarnych Protestów. Tym razem postawiono jednak na te kolorowe, można powiedzieć tęczowe."Gdańsk jest wielki. Trwa manifestacja 'Strefa wolna od stref'" – komentował na Twitterze Zbigniew Hołdys. Wspomniane przez niego hasło protestujących na gdańskim Długim Targu nawiązuje oczywiście do reakcji na homofobiczne naklejki "Gazety Polskiej", która uchodzi za jeden z medialnych organów PiS.Manifestacja pod hasłem "Strefa wolna od stref" to wyraz sprzeciwu wobec nienawiści w przestrzeni publicznej. W dużej mierze jest reakcją na zamieszki w Białymstoku. Organizatorem jest grupa młodych aktywistów. Ci sami ludzie w lutym zorganizowali w Trójmieście marsz po morderstwie Pawła Adamowicza.
Liczne zgromadzenie pod jednym z najważniejszym miejsc w Gdańsku to zapewne także odpowiedź na post Aleksandry Dulkiewicz. "Nie mogę przestać myśleć o tym co się wydarzyło w Białymstoku. Ja mówię NIE takiej Polsce" – napisała w emocjonalnym wpisie prezydent Gdańska.

"Stoję po stronie uczestników Marszu Równości, solidarnie stoję po stronie wykluczonych i bitych, bitych za to, że są inni, że myślą inaczej, stoję po stronie tych mieszkańców Białegostoku, którzy nie identyfikują się z pseudopatriotami" – dodała polityczka rządząca miastem, które ostatnio szczególnie doświadczyło fali nienawiści na tle politycznym.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Od dziś zupełnie nowe naTemat.pl 4.0. To największa zmiana w historii serwisu
0 0Grupa naTemat nigdy nie była tak popularna jak teraz. Dziękujemy!
0 0Ostatni przystanek twojego pupila: witamy w krematorium dla zwierząt
0 0Syndrom końca wakacji daje wam w kość? Oto 5 taktyk na przetrwanie
0 0Hejterzy śmieją się z jego roli w filmie Tarantino. Jednak to Rafał Zawierucha "wygrał życie"