Kim jest Ludwik Ducruet? Wnuk ikony kina wziął niedawno ślub

Wnuk Grace Kelly ma 26 lat.
Wnuk Grace Kelly ma 26 lat. Fot. Instagram/louisducruet
Ludwik Ducruet to 26-letni wnuczek ikony kina - Grace Kelly. Choć nie posiada żadnego tytułu, to jako bratanek księcia Alberta II zajmuje 15 miejsce w linii sukcesji do monakijskiego tronu. Mężczyzna wziął niedawno ślub ze swoją długoletnią partnerką.


Ludwik Robert Paul Ducruet urodził się w Monako, gdzie mieszkał przez pierwsze sześć lat swojego dzieciństwa. Potem jego rodzice - księżniczka Stefania i Daniel Ducruet - rozwiedli się. Chłopak wyprowadził się najpierw do Auron we Francji, a następnie razem z siostrą i matką przeniósł się do Zurychu.

26-latek w 2015 roku obronił licencjat z zarządzania sportem na Western Carolina University w Stanach Zjednoczonych. Od lutego 2019 roku pełni funkcję asystenta wiceprezydenta monakijskiego klubu piłkarskiego AS Monaco.

Ludwik nie jest oficjalnie członkiem monakijskiej rodziny książęcej. Z tego też względu nie uczestniczy we wszystkich uroczystościach państwowych. Wnuk Grace Kelly zajmuje 15 miejsce w linii do tronu Monako, jednak zostanie stamtąd wykreślony, jeżeli władzę w kraju obejmie syn jego wujka - książę Jakub. Mężczyzna nie posiada żadnego tytułu.

Pod koniec lipca tego roku Ducruet wziął ślub cywilny ze swoją sześcioletnią partnerką Marią Chevallier, którą poznał podczas studiów. Ceremonia odbyła się w Ratuszu Monakijskim.

"Wspaniałe chwile spędzone w rodzinnych gronie oraz wśród przyjaciół" – napisał na Instagramie Ludwik. Jak sam przyznał, jego zaślubiny trwały trzy dni.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...