Jak sprawdzić BIK? Dowiedz się, czy jesteś na liście dłużników

Do sprawdzeniu BIKu potrzebny jest internet.
Do sprawdzeniu BIKu potrzebny jest internet. Fot. 123rf
W Biurze Informacji Kredytowej zgromadzone są dane dotyczące historii kredytowej klientów banków. Dzięki stronie internetowej BIKu można znaleźć informację o tym, ile mamy zaległości w spłacaniu kredytów i pożyczek. Jak to sprawdzić?


Aby sprawdzić, czy jest się zadłużonym w BIKU, należy wejść na stronę internetową biura. BIK nie udziela bowiem informacji telefonicznie.

Wchodząc na stronę Biura Informacji Kredytowej trzeba zarejestrować się, podając m.in. swoje imię, nazwisko, telefon, adres zamieszkania oraz pesel. Potem należy potwierdzić swoją tożsamość poprzez jedną z wielu opcji, takich jak np.: mail z linkiem aktywacyjnym lub kod, który zostanie wysłany SMS-em.

Po założeniu konta należy dokonać opłaty w wysokości 39 zł, aby otrzymać pojedynczy raport BIKu. Po zapłaceniu, raport zostaje wygenerowany. Można też zapłacić 99 zł – wtedy otrzyma się pakiet 12 raportów.

Można też sprawdzić to za darmo, pod warunkiem, że składa się wniosek o tzw. "kopię danych". Nie można robić tego częściej niż raz na 6 miesięcy. Taki wniosek składa się do Centrum Obsługi Klienta w Warszawie. Warto jednak zaznaczyć, że na odpowiedź można czekać nawet miesiąc.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
WYBORY2019 0 0W mediach Rydzyka przedwyborczy post. "Wystarczy nie jeść dzień, żeby uchronić ojczyznę przed złem"
0 0Chcą zlikwidować MEN. Macie dość chaosu PiS? Program Konfederacji o edukacji to dopiero rewolucja
Coca-Cola 0 0Jak uczyć dzieci chronić środowisko, czyli czy najmłodsze pokolenie uratuje świat
Duka 0 0Szwedzki przepis na spotkanie. “Krog” to kolejne modne słowo ze Skandynawii