Był jednym z najbardziej kontrowersyjnych pięściarzy. Dawid "Cygan" Kostecki popełnił samobójstwo

Dawid "Cygan" Kostecki nie żyje.
Dawid "Cygan" Kostecki nie żyje. Fot. Michał Łepecki / Agencja Gazeta
Dawid "Cygan" Kostecki od 2016 r. odsiadywał wyrok m.in. za sutenerstwo. O śmierci boksera poinformował na Twitterze dziennikarz sportowy Mateusz Borek. Pięściarz popełnił samobójstwo w więzieniu na Białołęce w Warszawie. Tę informację potwierdziła ppłk Elżbieta Krakowska, Rzecznik Prasowy Dyrektora Generalnego Służby Więziennej.


38-letni bokser powiesił się w celi w piątek 2 sierpnia. "Były pięściarz, Dawid 'Cygan' K. nie żyje. Prawdopodobnie popełnił samobójstwo w celi w areszcie śledczego na Białołęce" – napisał Łukasz Maziewski z "Faktu". Więcej informacji zdradziła w rozmowie z tabloidem "Super Express" ppłk Elżbieta Krakowska.

– Dawid Kostecki popełnił samobójstwo dziś nad ranem w Areszcie Śledczym w Warszawie-Białołęce. Powiesił się na pętli z prześcieradła, leżąc w łóżku pod kocem. Uniemożliwiło to natychmiastową reakcję współosadzonych. Zaalarmowani funkcjonariusze Służby Więziennej reanimowali mężczyznę do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego. Niestety, ekipie pogotowia nie udało się uratować skazanego
"Cygan" był zawodnikiem, o którym zazwyczaj mówi się, że "miał papiery na boksowanie". Kostecki zapowiadał się na świetnego zawodnika – jego rekord to 39 zwycięstw (25 przez KO) na tylko dwie porażki. Pięściarza jednak zbyt mocno ciągnęła do siebie kryminalna działalność.

Pierwszy raz Kostecki wszedł w konflikt z prawem już w październiku 2011 roku. Skazano go wówczas na 2,5 roku pozbawienia wolności za założenie i współkierowanie grupą przestępczą, która bogaciła się dzięki nierządowi. Kostecki nie przyznał się do winy i opuścił więzienie w sierpniu 2014 roku. Rok później próbował popełnić samobójstwo.


Ponownie do więzienia Kostecki trafił w 2016 r. Pięściarz został oskarżony o sutenerstwo, a także o pobicie, założenie i współkierowanie grupą przestępczą, pranie pieniędzy, wyłudzanie podatków i legalizację kradzionych samochodów. "Cygan" najwcześniej miał wyjść na wolność w 2021 r.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...