To chyba jednak nie koniec afery Kuchcińskiego. Jego wykaz lotów może zawierać poważne nieścisłości

Lista lotów, którą udostępniło CIS, nie pokrywa się z tą udostępnioną przez polityków Platformy Obywatelskiej?
Lista lotów, którą udostępniło CIS, nie pokrywa się z tą udostępnioną przez polityków Platformy Obywatelskiej? Fot. Twitter / Marek Kuchciński
Centrum Informacyjne Sejmu miało opublikować dokumentację lotów Marka Kuchcińśkiego. Pokazało natomiast opracowanie w formie tabelki, które w niektórych miejscach nie pokrywa się z wykazem z Bazy Lotnictwa Transortowego, jaką dostali posłowie Platformy Obywatelskiej.


W poniedziałek wieczorem na stronach Sejmu ukazał się wykaz podróży lotniczych marszałka Kuchcińskiego. Jednak tylko w formie tabelki, z której nie wynika, z kim i jakimi samolotami latał Kuchciński. Zestawienie, z którym można zapoznać się tutaj, obejmuje okres od 17 marca 2016 roku, kiedy miał odbyć się pierwszy lot, do 22 lipca 2019 roku, kiedy zakończyła się podróż numer nr 85 (tylko tyle było w wykazie sejmowym).

Znacznie więcej wynika z dokumentów, które w Bazie Lotnictwa Transportowego dostali posłowie PO. Przez 16 miesięcy marszałek Marek Kuchciński latał Gulfstreamem, Casą i śmigłowcem Sokół aż 109 razy. Według byłego Inspektora Sił Zbrojnych gen. Tomasza Drewniaka żaden polityk nie latał równie często.

"Część wylotów w ogóle nie pokrywa się z listą z BLT" – czytamy w tekście w serwisie rp.pl. Z tekstu wynika, że daty wylotów często nie pokrywały się z terminami imprez, na które miał udawać się marszałek Kuchciński. Wśród nich były: odpust w Kalwarii Pacławskiej, narady nt. kolei krzesełkowej czy ustanowienie Przemyśla pomnikiem historii.


W zestawieniu CIS nie ma na przykład lotu z końca października 2016 r. Kuchciński zamieścił wtedy wpis ze zdjęciem, na którym widać go wsiadającego do rządowego samolotu. "Jest moc!" – napisał. Według spisu, ostatni lot, który mógł odbyć się na pokładzie samolotu widocznego na zdjęciu, miał odbyć się 6 września, a następny dopiero pod koniec listopada. Informację o podróżach Marka Kuchcińskiego z rodziną jako pierwsze podało Radio Zet. Początkowo mowa była o sześciu lotach. Z czasem pojawiały się informacje o 23, a także doniesienia o tym, że z samolotu wysiadały czasem tylko dzieci marszałka Kuchcińskiego.

źródło: rp.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0"Dłużnik pisze z więzienia, że jak wyjdzie, to mnie dopadnie". Komornik o kulisach zawodu
ACTINA 0 0Stąd wyjdą przyszli zwycięzcy turniejów gamingowych. Dom marzeń każdego gracza
POLECAMY 0 0"Cały dom robi we wiadra". Sławojki i wychodki w środku polskiego miasta
0 0Przekop mierzei przyciąga turystów. Nie wszyscy się cieszą
0 0Będzie nowy serial w świecie "Star Wars". Jest mroczny zwiastun