Radny PiS złożył partyjnemu koledze życzenia urodzinowe. Takie, że zajmie się nimi prokuratura...

Radny PiS życzył klubowemu koledze spełnienia marzeń o wytępieniu tęczowej zarazy.
Radny PiS życzył klubowemu koledze spełnienia marzeń o wytępieniu tęczowej zarazy. Fot. Facebook / Robert Popkowski
Robert Popkowski był raczej mało znanym politykiem Solidarnej Polski. Jednym postem z życzeniami urodzinowymi dla partyjnego kolegi sprawił, że zrobiło się o nim głośno. Teraz życzeniem wytępienia czerwonej i tęczowej zarazy zajmie się prokuratura.


Ręka do góry, kto słyszał o radnym Robercie Popkowskim. To samorządowiec Solidarnej Polski, który dostał się do Sejmiku województwa Wielkopolskiego z list Prawa i Sprawiedliwości. W czasie kampanii wyborczej na plakatach oddanie głosu za Popkowskim zalecał sam minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. I pewnie Popkowski nie stałby się znany w całej Polsce, gdyby nie życzenia urodzinowe, które złożył za pośrednictwem Facebooka radnemu z Konina Jackowi Kubiakowi. Najpierw były życzenia zdrowia, a później przeszedł do "spełnienia marzeń wytępienia czerwonej i tęczowej zarazy".

Sprawą zainteresowała się między innymi posłanka Paulina Hennig-Kloska, rzeczniczka Nowoczesnej. Polityk, zapewniła, że o sprawie "życzeń" zostanie powiadomiona prokuratura. Jej zdaniem radny nawołuje do przemocy. Co ciekawe, Popkowski bynajmniej nie ukrywa swoich poglądów. Na swoim Facebooku wręcz chwali się porównaniem go do abpa Jędraszewskiego, jakie pojawiło się na jednym z konińskich portali. Przypomnijmy – Marek Jędraszewski podczas homilii wygłoszonej przy okazji obchodów rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego porównał LGBT do "tęczowej zarazy".
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...