Kancelaria Premiera ujawnia, ile i gdzie latała premier Kopacz. Na liście 47 pozycji

KPRM opublikowała wykaz lotów Ewy Kopacz.
KPRM opublikowała wykaz lotów Ewy Kopacz. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
47 pozycji zawiera wykaz lotów Ewy Kopacz, który opublikowano na stronie Kancelarii Premiera. Zestawienie dotyczy okresu, kiedy sprawowała ona urząd szefowej rządu. Publikujemy pełne dane.


Z dokumentu ujawnionego przez KPRM dowiadujemy się, że Ewa Kopacz podróżowała głównie samolotem Embraer. Jej pierwszy lot odbył się 6 października 2014 r., a ostatni - 23 października 2015 r. Jeden odbywał się wojskowym samolotem CASA, z kolei 5 śmigłowcem W-3 Sokół.

Wykaz nie zawiera wielu informacji. Dowiadujemy się z niego jedynie, jakim samolotem leciała Kopacz, kiedy odbył się dany rejs oraz jak wyglądała trasa przelotu. Poniżej poblikujemy pełne zestawienie, które ukazało się na stronach KPRM.


Przypomnijmy, że wcześniej na stronie internetowej Kancelarii Premiera ukazał się wykaz lotów Beaty Szydło. Wynika z niego, że w czasach pełnienia funkcji premiera rządowymi samolotami latała najczęściej na trasie Warszawa-Kraków. Łącznie lotów było 164.


A całe ujawnianie samolotowych podróży zaczęło się od skandalu z Markiem Kuchcińskim w roli głównej. Były już marszałek zasłynął aferą z "rodzinnymi latami", w efekcie której pożegnał się z pełnioną funkcją. Okazało się, że Kuchciński wielokrotnie wykorzystywał rządowe samoloty do podróży z rodziną czy innymi politykami PiS.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...