Morawiecki kandydatem PiS do Senatu. Będzie lokomotywą partii Kaczyńskiego na Podlasiu

Kornel Morawiecki będzie kandydatem PiS do Senatu.
Kornel Morawiecki będzie kandydatem PiS do Senatu. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Poseł Kornel Morawiecki został kandydatem PiS do Senatu. Były opozycjonista z czasów PRL i ojciec premiera Mateusza Morawieckiego będzie reprezentował partię Jarosława Kaczyńskiego w okręgu 59., który obejmuje województwo podlaskie.


Jeszcze w 2018 roku wydawało się, że Zjednoczona Prawica zamknęła swoje listy wyborcze przed kandydatami Wolnych i Solidarnych. Mówił o tym Kornel Morawiecki w rozmowie z naTemat. Powodem były wypowiedzi ojca premiera wzywające do zbliżenia z Rosją. Jak widać, różnice te nie mają już dziś znaczenia.

Do Senatu wystartuje z list PiS większość senatorów obecnej kadencji. Wśród kandydatów są między innymi obecny marszałek Stanisław Karczewski, wiceszef MON Wojciech Skurkiewicz czy były prezes Klubu Jagiellońskiego Krzysztof Mazur.

Kornel Morawiecki był przedstawicielem najbardziej radykalnego odłamu opozycji demokratycznej za czasów PRL. Przewodniczył "Solidarności Walczącej", która także po przełomie w 1989 r. głosiła konieczność radykalnego rozliczenia komunistów. Gdy w 1992 r. Antoni Macierewicz ujawnił listę byłych współpracowników UB i SB, na której figurowały nazwiska Lecha Wałęsy i marszałka Sejmu Wiesława Chrzanowskiego, biuletyn Solidarności Walczącej oficjalnie ogłosił, że "agenci rządzą Polską".

Kornel Morawiecki już w latach wolnej Polski trzy razy starał się o urząd prezydenta RP, dwa razy nie zebrał jednak nawet wymaganej liczby podpisów. W 2015 roku został posłem na Sejm wchodząc z listy Kukiz'15. Jednak w 2016 r. założył partię Wolni i Solidarni, a także koło poselskie o tej samej nazwie.


Ostatnio miał poważne problemy zdrowotne. Przyznał, że zdiagnozowano u niego raka trzustki. – Gdyby nie szybkie badanie na tomografie i diagnoza, sytuacja ze mną byłaby tragiczna. Mógłbym się już żegnać z tym padołem – powiedział w styczniu 2019 r. w rozmowie z "Super Expressem".

źródło: "Rzeczpospolita"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0O pracy w tym miejscu marzą setki osób. Tylko oferta dla stolarza wzbudziła drwiny
Bella Happy Pants 0 0Mniej powodów do zmartwień. 5 gadżetów – twoje dziecko będzie bezpieczniejsze
0 0Powiedzieli "sprawdzam". Oto, co się stało ze 100 obietnicami partii Kaczyńskiego
0 0Przestajemy wierzyć, że może być inaczej. Polacy wiedzą, kto wygra wybory
WYBORY2019 0 0Pozwolił powiesić plakaty kandydata PiS i teraz żałuje. "Popełniłem błąd i właśnie za niego płacę"
0 0Parodiował niepełnosprawnych? Pszoniak: Trzeba się puknąć w głowę!