Wymarzony premier? Zbadano kto powinien zostać szefem rządu jeśli wybory wygra PiS

Spytano Polaków, kto po wyborach powinien zostać premierem.
Spytano Polaków, kto po wyborach powinien zostać premierem. Fot. Łukasz Krajewski / Agencja Gazeta
Wyniki tego sondażu powinny dać do myślenia Jarosławowi Kaczyńskiemu. Wygląda na to, że premier po wygranych przez PiS wyborach może być tylko jeden. Sondaż wskazuje na to, że Mateusz Morawiecki praktycznie nie ma konkurencji.


Większość sondaży przedwyborczych wskazuje na zwycięstwo PiS w nadchodzących wyborach. W praktyce będzie to oznaczało, że Jarosław Kaczyński kolejny raz będzie musiał namaścić któregoś z podwładnych, jeśli sam nie zechce zasiąść na fotelu premiera rządu. Ale nawet gdyby chciał, to okazuje się, że wyhodował sobie potężnego konkurenta.

Chodzi o Mateusza Morawieckiego. Pracownia Pollster na zlecenie "Super Expressu" przygotowała badanie, w którym pytano Polaków o nazwisko osoby, która po wygranej PiS powinna stanąć na czele rządu. Na obecnego premiera zagłosowało 46 proc. badanych.

Drugi w kolejce był Jarosław Kaczyński, który jednak zebrał zaledwie 23 proc. poparcia, czyli połowę tego co Morawiecki. Beata Szydło cieszy się popularnością jedynie na poziomie 11 proc., Zbigniew Ziobro znalazł 7 proc. zwolenników a Jarosław Gowin zaledwie 5 proc. Politolodzy twierdzą, że taki wynik wskazuje na stawianie przez wyborców znaku równości między premierem rządu a względnie stabilną sytuacją gospodarczą kraju.

źródło: se.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Actina 0 0Stąd wyjdą przyszli zwycięzcy turniejów gamingowych. Dom marzeń każdego gracza
Kazar 0 0Przestaniecie tęsknić za latem. Wczesnojesienna kolekcja Kazar to kwintesencja stylu

INNPOLAND