"To szukanie igły w stogu siana". Pracownik MOPR o poszukiwaniach w wodzie

Fot. Sebastian Rzepiel / Agencja Gazeta
– Z mojej praktyki wynika, że to trochę jak szukanie igły w stogu siana. Nie sądzę, by ktoś znalazł Piotra Woźniaka-Staraka – mówi anonimowo w rozmowie z naTemat pracownik Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.


Jak informuje nas pracownik MOPR, Piotr Woźniak-Starak wypadł z motorówki w okolicach Fuledzkiego Rogu. Wyjaśnia, że głębokość jeziora Kisajno jest bardzo różna, od 5 do nawet 20 metrów. Teren poszukiwań jest bardzo duży, od wejścia na Łabędzi Szlak przez Dębową Górkę. Może zostać przeniesiony, bo wiadomo, że motorówka się przemieszczała.

– Woda w jeziorze nie stoi, to nie jest tak jak w sytuacji, gdy ktoś wpada do studni. Ciało mogło dryfować nawet na odległość kilkudziesięciu metrów – tłumaczy nasz rozmówca.

Dodaje, że takie sytuacje, jak w przypadku Piotra Woźniaka-Staraka, zdarzają się bardzo rzadko, najwyżej kilka razy w roku i to na całym Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich obejmującym teren od Węgorzewa przez Giżycko, Rydzewo, Ryn aż do Pisza czy Karwicy na południu.
Piotr Woźniak-Starak wypadł z motorówki około czwartej rano w niedzielę. Dostaliśmy oficjalne potwierdzenie, że chodzi właśnie o niego, choć w niedzielę wieczorem ta informacja była jeszcze nieoficjalna. – Służby poszukują na jeziorze Kisajno Piotra Woźniaka-Staraka – powiedział nam Krzysztof Stodolny, rzecznik olsztyńskiej prokuratury. Poszukiwania przerwano w niedzielę wieczorem, a wznowiono w poniedziałek po świcie.

Z dostępnych na Instagramie zdjęć i nagrań wynika, że Piotr Woźniak-Starak lubił już wcześniej spędzać czas na Mazurach na motorówce. Na profilach biznesmena i jego żony Agnieszki Woźniak-Starak widzimy go na zdjęciach sprzed roku i kilku tygodni w towarzystwie znajomych i pływającego łódką także w nocy.


Piotr Woźniak Starak jest synem Anny Woźniak-Starak, a jego ojczymem jest biznesmen Jerzy Starak. Jego rodzice są majętnymi ludźmi. Sam Piotr Woźniak-Starak związał się ze światem filmu. Był między innymi producentem takich znanych filmów jak "Bogowie" i "Sztuka kochania".
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0O pracy w tym miejscu marzą setki osób. Tylko oferta dla stolarza wzbudziła drwiny
Bella Happy Pants 0 0Mniej powodów do zmartwień. 5 gadżetów – twoje dziecko będzie bezpieczniejsze
0 0Powiedzieli "sprawdzam". Oto, co się stało ze 100 obietnicami partii Kaczyńskiego
0 0Przestajemy wierzyć, że może być inaczej. Polacy wiedzą, kto wygra wybory
WYBORY2019 0 0Pozwolił powiesić plakaty kandydata PiS i teraz żałuje. "Popełniłem błąd i właśnie za niego płacę"
0 0Parodiował niepełnosprawnych? Pszoniak: Trzeba się puknąć w głowę!