Biznesmen, producent i jeden z najbogatszych Polaków. Kim był Piotr Woźniak-Starak?

Piotr Woźniak-Starak miał 39 lat i był jednym z najbogatszych Polaków.
Piotr Woźniak-Starak miał 39 lat i był jednym z najbogatszych Polaków. Fot. Łukasz Głowala / Agencja Gazeta
Piotr Woźniak-Starak był jednym z najbogatszych Polaków, synem przedsiębiorcy z branży farmaceutycznej Jerzego Staraka. Piotr nie poszedł jednak w ślady ojca i zajął się show biznesem, stając się jednym z najbardziej wpływowych producentów filmowych w Polsce. W niedzielę wypadł z motorówki na jeziorze Kisajno. Po kilku dniach poszukiwań odnaleziono jego ciało.


Piotr Woźniak-Starak w młodości wyjechał do Stanów Zjednoczonych. Tam założył firmę odzieżową Kings&Queens. Jednak nie ograniczał się tylko do szycia ubrań. Kolejnym projektem była Watchout Production, czyli firma zajmująca się produkcją filmów. Woźniak-Starak pierwsze kroki w tym biznesie stawiał obok Andrzeja Wajdy, z którym współpracował przy powstawaniu filmu "Katyń".


Później poszło już z górki. Piotr Woźniak-Starak zaangażował się w produkcję serialu "Oficerowie". Kolejnym projektem był film "Big Love", a po nim głośny film "Bogowie", opowiadający historię pierwszego przeszczepu serca dokonanego w Polsce przez profesora Zbigniewa Religę. Kolejnym hitem okazała się "Sztuka kochania", czyli historia o Michalinie Wisłockiej, polskiej seksuolog za czasów PRL-u.


Oba filmy okazały się kinowymi hitami, choć w dniach premiery musiały walczyć o uwagę z meczem Polski z Niemcami oraz „Ciemniejszą Stroną Grey'a”. Jednak praca Watchout Studio nie kończy się na filmowych przebojach – firma produkuje również reklamy (m.in. dla Circle K, PKO BP czy UPC) oraz seriale („39 i pół tygodnia” dla TVN).


Produkcja filmowa wychodzi studiu wyjątkowo skutecznie. Jak wynika ze sprawozdań finansowych 2017 rok przyniósł firmie ponad 27 mln zł przychodów i zysk netto 673 tys. zł.

Współwłaściciel studia od najmłodszych lat wiedział, że chce tworzyć filmy. Jak wspominał w rozmowie z „Pulsem Biznesu”, już w wieku 14 lat spostrzegł, że umie opowiadać historie. Nie ciągnął go biznes farmaceutyczny i przedłużanie ścieżki kariery swojego ojczyma, Jerzego Staraka, właściciela m.in. Polpharmy. Nastoletni Piotr twierdził, że nie nadaje się do korporacji.

Prywatnie 39-letni biznesmen związany był z Agnieszką Woźniak-Starak (z domu Szulim), z którą wziął ślub w 2016 roku. Ceremonia odbyła się w Walencji.

Wypadek
W niedzielę mediami zatrzęsła informacja o zaginięciu Piotra Woźniaka-Staraka, znanego producenta filmowego. 39-letni mężczyzna oraz towarzysząca mu 27-letnia kobieta z Łodzi wypadli nad ranem z motorówki do wód jeziora Kisajno w województwie warmińsko-mazurskim. Kobieta dopłynęła do brzegu o własnych siłach.

Poszukiwania milionera trwały kilka dni. Dopiero w czwartek rano ogłoszono, że znaleziono ciało. Choć potrzebna jest jeszcze oficjalna identyfikacja zwłok, to już z dużym prawdopodobieństwem można powiedzieć, że to zaginiony Piotr Woźniak-Starak. Prokuratura tymczasem sprawdza, kto feralnej nocy prowadził motorówkę, z której na zakręcie wypadli Piotr Woźniak-Starak i 27-letnia kobieta.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

0 0O pracy w tym miejscu marzą setki osób. Tylko oferta dla stolarza wzbudziła drwiny
Bella Happy Pants 0 0Mniej powodów do zmartwień. 5 gadżetów – twoje dziecko będzie bezpieczniejsze
0 0Powiedzieli "sprawdzam". Oto, co się stało ze 100 obietnicami partii Kaczyńskiego
0 0Przestajemy wierzyć, że może być inaczej. Polacy wiedzą, kto wygra wybory
WYBORY2019 0 0Pozwolił powiesić plakaty kandydata PiS i teraz żałuje. "Popełniłem błąd i właśnie za niego płacę"
0 0Parodiował niepełnosprawnych? Pszoniak: Trzeba się puknąć w głowę!