Spekulacje o nagłym zwrocie na listach PO. Brejza nie będzie "jedynką" w Bydgoszczy?

Konrad Piasecki napisał,  że Krzysztof Brejza nie będzie bydgoską jedynką do Sejmu PO, jak wynikało z wcześniejszych informacji. Polityk ma wystartować do Senatu.
Konrad Piasecki napisał, że Krzysztof Brejza nie będzie bydgoską jedynką do Sejmu PO, jak wynikało z wcześniejszych informacji. Polityk ma wystartować do Senatu. Fot. Laura Trawińska / Agencja Gazeta
To Tadeusz Zwiefka będzie otwierał listę Koalicji Obywatelskiej w Bydgoszczy, a Krzysztof Brejza (który miał otwierać tę listę) wystartuje w wyborach do Senatu - takie informacje w poniedziałkowe popołudnie zdradził znany dziennikarz Konrad Piasecki.


"Podobno rewolucje na bydgoskiej liście KO. Jedynką Zwiefka, Brejza do Senatu. Na własną prośbę" – napisał Piasecki. Tadeusz Zwiefka był posłem do Parlamentu Europejskiego VI, VII i VIII kadencji. W ostatnich wyborach w 2019 roku nie startował.W pierwotnej wersji lista KO miała wyglądać inaczej. Brejza, który jest szefem sztabu wyborczego, miał zostać "jedynką" na liście do Sejmu. Kolejne miejsca miały przypaść Pawłowi Olszewskiemu i Iwonie Kozłowskiej. – Przy tak dobrej drużynie celujemy w siedem mandatów dla KO – komentował Brejza pod koniec lipca.

Polityk uchodzi za jednego z najzdolniejszych posłów PO. Stał się znany z ujawniania finansowych nieprawidłowości w obozie "dobrej zmiany". Wystarczy podać przykłady nagród w rządzie Beaty Szydło czy finansowego wsparcia udzielanego instytucjom związanym z redemptorystą ojcem Tadeuszem Rydzykiem. W maju bezskutecznie próbował się dostać do Parlamentu Europejskiego.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Actina 0 0Stąd wyjdą przyszli zwycięzcy turniejów gamingowych. Dom marzeń każdego gracza
Kazar 0 0Przestaniecie tęsknić za latem. Wczesnojesienna kolekcja Kazar to kwintesencja stylu

INNPOLAND