Państwowa "taksówka Morawieckiego". Ujawniono zachowanie premiera po dymisji marszałka Sejmu

Mateusz Morawiecki 4 dni po dymisji Kuchcińskiego nadużył stanowiska i użył rządowego samolotu o statusie HEAD w prywatnych celach.
Mateusz Morawiecki 4 dni po dymisji Kuchcińskiego nadużył stanowiska i użył rządowego samolotu o statusie HEAD w prywatnych celach. Fot. Maciej Jaźwiecki / Agencja Gazeta
Afera "Kuchciński Travel" pokazała, jak politycy PiS naużywają swojej władzy i stanowiska dla prywaty. Myliłby się jednak ten, kto miał nadzieję, że opublikowanie historii lotów marszałka Kuchcińskiego dla pozostałych polityków partii sprawujących władzę będzie jakąś nauczką. Okazuje się, że Mateusz Morawiecki dalej wykorzystuje rządowy samolot jak prywatną taksówkę.


W poniedziałek 12 sierpnia premier Mateusz Morawiecki miał bardzo napięty harmonogram. Najpierw spotkał się z seniorami w Rudzie Śląskiej, potem pojechał do Katowic, by w tamtejszym urzędzie wojewódzkim wziąć udział w podpisaniu umowy na budowę lokalnej drogi. Ale już około godziny 13.00 premier był we Wrocławiu.

Tam wziął udział w pogrzebie Romualda Lazarowicza, kolegi jeszcze z czasów "Solidarności Walczącej". Jak podaje portal Money.pl, wydarzenie miało charakter prywatny. około godziny 17.00 premier Morawiecki w kolumnie limuzyn pojechał na wrocławskie lotnisko.

Tam już czekał na niego samolot rządowy Gulfstream, którym odleciał do Warszawy. Samolot został na ten lot specjalnie podstawiony do Wrocławia i nadano mu status HEAD, stosowany tylko wówczas, gdy jedna z najważniejszych osób w państwie potrzebuje samolotu lub śmigłowca w ramach pełnienia obowiązków służbowych.


Kolejne złamanie procedur miało miejsce zaledwie 4 dni po dymisji marszałka Sejmu. Marek Kuchciński także nader często latał rządowym samolotem. Podobnie członkowie jego rodziny, i to nie zawsze w towarzystwie marszałka. Kuchciński nadużywał stanowiska i w końcu musiał złożyć dymisję. Morawiecki nauki z tej historii nie wyciągnął.

źródło: Money.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Actina 0 0Stąd wyjdą przyszli zwycięzcy turniejów gamingowych. Dom marzeń każdego gracza
Kazar 0 0Przestaniecie tęsknić za latem. Wczesnojesienna kolekcja Kazar to kwintesencja stylu

INNPOLAND