Kłopotek kończy z polityką. Zdenerwowała go zmiana na liście Koalicji Polskiej

Eugeniusz Kłopotek zapowiedział, że odchodzi z polityki.
Eugeniusz Kłopotek zapowiedział, że odchodzi z polityki. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Eugeniusz Kłopotek definitywnie odchodzi z polityki, o czym poinformował w rozmowie z TVP Info. Decyzja ta związana jest z pozbawieniem posła Zbigniewa Sosnowskiego z PSL pierwszego miejsca na liście w Toruniu. Poseł złożył też ważne deklaracje.


– Spuszczono go na drugie miejsce, bo lider Kukiz'15 Paweł Kukiz zażądał dla posła Pawła Szramki raczkującego dopiero w polityce, pierwszego miejsca. Ja się po prostu z tak prowadzoną polityką nie zgadzam. Dowiedział się o zmianie "za pięć dwunasta" – mówił Eugeniusz Kłopotek odnośnie pozycji Zbigniewa Sosnowskiego.

Poseł PSL dodał, że zarówno on, jak i jego żona Agnieszka Kłopotek zrezygnowali ze startu w nadchodzących wyborach. Zaznaczył jednak, że on sam nie odchodzi z PSL i zostanie członkiem tej partii do końca. – Odchodzę z dużej polityki definitywnie i do wyborów medialnie też nie będę się udzielał – zapowiedział jednak.

Parlamentarzysta w rozmowie z TVP Info przyznał, że nie miał nic przeciwko wspólnemu startowi PSL z ugrupowaniem Kukiz'15. Mimo to wskazał, że "nie może być tak, że na życzenie Pawła Kukiza w ostatniej chwili zabiera się regionalnemu prezesowi PSL pierwsze miejsce".


Kłopotek należy do PSL od 1990 r. Był posłem na Sejm III, IV, VI oraz VII kadencji. W 2015 r. ponownie został wybrany do Sejmu i aktualnie sprawuje mandat z ramienia ludowców.

źródło: TVP Info
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Actina 0 0Stąd wyjdą przyszli zwycięzcy turniejów gamingowych. Dom marzeń każdego gracza
Kazar 0 0Przestaniecie tęsknić za latem. Wczesnojesienna kolekcja Kazar to kwintesencja stylu

INNPOLAND