Nowe okoliczności ws. śmierci Kosteckiego. Bodnar ujawnił, co działo się w areszcie

Adam Bodnar wskazał ważny szczegół dotyczący śmierci Dawida Kosteckiego.
Adam Bodnar wskazał ważny szczegół dotyczący śmierci Dawida Kosteckiego. Fot. Michał Łepecki / Agencja Gazeta
Adam Bodnar zwrócił uwagę na istotny szczegół w sprawie śmierci Dawida Kosteckiego. – Na korytarzu prowadzącym do celi było wyłączone światło od godz. 22:00 do 5:00 – stwierdził Rzecznik Praw Obywatelskich w TVN24.


Okoliczności śmierci Dawida Kosteckiego tak naprawdę pozostają niewyjaśnione. W sprawę dość szybko włączył się RPO Adam Bodnar, by pomóc rozwiać wszystkie wątpliwości. – Trójka moich współpracowników odwiedziła areszt śledczy Warszawa-Białołęka 6 i 8 sierpnia. Mamy taki wstępny raport, ale mamy też sporo znaków zapytania – przyznał w TVN24.

Bodnar opowiedział też o innym wątku dotyczącym tego, co działo się w areszcie w dniu śmierci byłego boksera. – To, co jest dla nas najważniejsze, to to, że nie można sprawdzić zapisu z monitoringu, ponieważ na korytarzu prowadzącym do celi wyłączono światło mniej więcej od dwudziestej drugiej do piątej nad ranem. Jak się wyłączy światło, to czemu ma to służyć, czemu służyć ma ten monitoring? – zastanawiał się.

RPO dodał, że aktualnie powstaje "porządny raport" na podstawie zgromadzonych materiałów. Wskazał ponadto, że faktycznie jest sporo wątpliwości. – Ubolewam, że prokuratura nie chce z nami współpracować – przyznał.

Dodajmy, że zaangażowany w sprawę mecenas Roman Giertych napisał wcześniej na Twitterze, że zgromadzone dowody świadczą o zabójstwie Kosteckiego. Jak dodał, rodzina pięściarza i świadka w aferze podkarpackiej nie może dłużej zwlekać z pogrzebem. Mecenas wcześniej w obszernym wpisie przedstawił szczegółową hipotezę dotyczącą śmierci pięściarza.


źródło: TVN24
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Actina 0 0Stąd wyjdą przyszli zwycięzcy turniejów gamingowych. Dom marzeń każdego gracza
Kazar 0 0Przestaniecie tęsknić za latem. Wczesnojesienna kolekcja Kazar to kwintesencja stylu

INNPOLAND