Tragedia w Jaskini Śnieżnej. Odnaleziono ciało jednego z grotołazów

Odnaleziono ciało jednego z grotołazów.
Odnaleziono ciało jednego z grotołazów. Fot. Marek Podmokły / Agencja Gazeta
W Jaskini Śnieżnej odnaleziono ciało jednego z grotołazów. Ekipa ratownicza wciąż próbuje dotrzeć do drugiego zaginionego. Akcja poszukiwawcza trwa od soboty.


– Odnaleziono ciało jednego z dwóch grotołazów zaginionych w Jaskini Wielkiej Śnieżnej – oznajmił wieczorem w czwartek dyżurny ratownik TOPR Krzysztof Długopolski. Poszukiwania trwały od soboty, gdy dwóch grotołazów zostało odciętych przez wodę w Jaskini Śnieżnej od pozostałych czterech kolegów.

Wciąż brak informacji o drugim grotołazie. Na miejscu w jaskini próbuje od odnaleźć ekipa ratowników z Polski wspomagana przez słowackich kolegów z Horskiej Zachrannej Służby. Od soboty drążą tunel, rozsadzając skały mini ładunkami wybuchowymi, próbując przedostać się do uwięzionych.

Tymczasem szanse na to, że uda im się odnaleźć żywego kolegę, maleją z każdą godziną. Ratownicy mają jednak nadzieję, że może udałomu się schować w jakąś boczną odnogę i wystarczy mu zapasów energetycznych do tego, żeby przetrwać. – Takie prawdopodobieństwo jest bardzo małe i ciągle spada – powiedział jednak portalowi polskieradio.pl naczelnik TOPR Jan Krzysztof.


źródło: RMF FM
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Actina 0 0Stąd wyjdą przyszli zwycięzcy turniejów gamingowych. Dom marzeń każdego gracza
Kazar 0 0Przestaniecie tęsknić za latem. Wczesnojesienna kolekcja Kazar to kwintesencja stylu

INNPOLAND