"Powody logistyczne". Ujawniono, że wizyta Trumpa w Polsce będzie krótsza niż planowano

Prezydent Donald Trump najprawdopodobniej nie odwiedzi bazy w Powidzu i skróci o jeden dzień wizytę w Polsce.
Prezydent Donald Trump najprawdopodobniej nie odwiedzi bazy w Powidzu i skróci o jeden dzień wizytę w Polsce. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Podczas wizyty w Polsce prezydent Donald Trump wraz z prezydentem Andrzejem Dudą mieli odwiedzić bazę wojskową w Powidzu. Do wizytacji jednak prawdopodobnie nie dojdzie z "powodów logistycznych". Prezydent USA zmienia plany, prawdopodobnie skróci też o jeden dzień wizytę w Polsce.


To miała być pierwsza w historii wizyta prezydenta USA w polskiej bazie wojskowej. Miała być, ale jak nieoficjalnie podaje Wirtualna Polska, najprawdopodobniej do wizyty nie dojdzie. Oficjalnym powodem mają być "problemy logistyczne".

I raczej nie jest to jedyna zmiana w harmonogramie. Prezydent Donald Trump miał przylecieć do Polski 31 sierpnia, wziąć udział w uroczystościach związanych z rocznicą wybuchu II wojny światowej i 2 września wrócić do USA. W tej sytuacji należy się spodziewać, że jego wizyta w Polsce zostanie skrócona i odleci 1 września – zaraz po zakończeniu uroczystości.

33. Baza Lotnictwa Transportowego w Powidzu ma być jednym z elementów wzmocnionej amerykańskiej obecności w Polsce, którą obaj prezydenci zapowiedzieli podczas wizyty Andrzeja Dudy w Waszyngtonie. Mają tam powstać magazyny sprzętu wojskowego dla US Army. Być może w wielkopolskiej miejscowości będą stacjonować także myśliwce F-35, które Polska chce kupić od USA.


Obecnie w Powidzu przebywa około stu lotników 181. eskadry lotniczej z Forth Worth w Teksasie. Na amerykańskich żołnierzy stacjonujących w Powidzu na razie skarżą się mieszkańcy. Ekipy budowlane wycinają okoliczne lasy, rozjeżdżają lokalne drogi, nie wytrzymuje też miejscowa kanalizacja.

Tymczasem amerykański dziennik "The Washington Post" napisał, że Donald Trump nie powinien po raz kolejny odwiedzać Polski. Według amerykańskiego dziennika wizyta prezydenta może "pogłębić podziały wśród Polaków, a także pogorszyć długofalowe relacje naszego kraju z USA i NATO".

źródło: wp.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0O pracy w tym miejscu marzą setki osób. Tylko oferta dla stolarza wzbudziła drwiny
Bella Happy Pants 0 0Mniej powodów do zmartwień. 5 gadżetów – twoje dziecko będzie bezpieczniejsze
0 0Powiedzieli "sprawdzam". Oto, co się stało ze 100 obietnicami partii Kaczyńskiego
0 0Przestajemy wierzyć, że może być inaczej. Polacy wiedzą, kto wygra wybory
WYBORY2019 0 0Pozwolił powiesić plakaty kandydata PiS i teraz żałuje. "Popełniłem błąd i właśnie za niego płacę"
0 0Parodiował niepełnosprawnych? Pszoniak: Trzeba się puknąć w głowę!