Emilia Sz. ujawnia kulisy afery hejterskiej. Tyle jej płacili za oczernianie sędziów

Emilia Sz. ujawniła, ile dostawała za proceder z oczernianiem sędziów.
Emilia Sz. ujawniła, ile dostawała za proceder z oczernianiem sędziów. Fot. screen Twitter
Po tym, jak wybuchł skandal z nagonką na sędziów przeciwnych dobrej zmianie, w centrum uwagi znalazła się Emilia Sz. Kobieta miała otrzymać w zamian za hejtowanie sędziów krytykujących władzę od 3 do 4 tys. zł. W rozmowie z "Super Expressem" opowiedziała, jak wyglądał cały proceder.


Dymisja wiceministra Łukasza Piebiaka nie zamknęła afery z nagonką na sędziów przeciwnych zmianom w wymiarze sprawiedliwości. Czołową postacią w tej historii jest Emilia Sz., która we współpracy z Piebiakiem z rządu PiS miała m.in. pisać donosy obyczajowe na sędziów, rozsyłać je po mediach i rozsiewać w internecie.

W wywiadzie dla "Super Expressu" kobieta przyznała, że z ludźmi Zbigniewa Ziobry zaczęła pracować pod koniec 2016 r. Pieniądze miał jej przekazywać sędzia Arkadiusz Cichocki, a szczegóły w tej sprawie ustalano w grupie "Kasta" przez komunikator WhatsApp. – Z czatu wynikało, że sędziowie zrobią zrzutkę. Najpierw miała być po 100 zł od każdego sędziego, który był na tym wspólnym czacie, potem pisali o 150 zł po podwyżce – mówiła.

Emilia Sz. jest przekonana, że pieniądze przelewał jej sam Cichocki. – W sumie mogło to być 3-4 tysiące złotych. Wysyłał przelewy na moje konto pod dziwnymi tytułami. Że to zwrot kosztów pomocy medycznej albo jakieś składki – dodała.

Okazuje się, że kobieta otrzymywała nie tylko gotówkę. – Dostałam figurkę z dedykacją. I kwiaty od sędziego Cichockiego. Ale te kwiaty niekoniecznie były związane z tym, co robiłam – ujawniła. Do tej pory nie wiadomo, czy o sprawie wiedział minister sprawiedliwości. – Nie miałam kontaktów ze Zbigniewem Ziobrą, nie wiem, o czym wiedział – ucięła.


Emilia Sz. niedawno wydała oświadczenie ws. masowego hejtu na sędziów. "Ten cały hejt robiłam dla Polski. Ponieważ wierzyłam, że walczę ze złymi ludźmi” – napisała. Jak wynikało ze słów kobiety, dopiero potem przekonała się, że postępowała źle.

źródło: "Super Express"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
MAMA:DU 0 0Ją okrzyknięto "babą od zboków", jej uczniów "zboczonymi". Psycholożka zdradza, co robi na WD
0 0Podstawowy argument antyszczepionkowców obalony! Prawnik wyjaśnia najprościej, jak się da
0 0Wypijają 18 l mleka na śniadanie. Liczba porodów 44-latki zadziwia, a wkrótce kolejny

DZIEJE SIĘ

0 0"Gwarantuję, że idę do Sejmu". To on miał oddać mandat Piotrowiczowi
0 0Piotrowicz jednak nie trafi do Sejmu! PiS ucina spekulacje

POZNAJ DADHERO.PL

0 0Netflix grozi palcem – ta zapowiedź może oznaczać zmianę zasad na jakich korzystasz z serwisu
DADHERO.PL 0 0"Nie jestem Tonym Hawkiem..." Adam Malita, pionier deskorolki w Polsce, o sporcie i ojcostwie
0 0"World of Fire" z Wichłacz i Kotem. Serial BBC pokazuje wojenny koszmar nie tylko Polaków
WYWIAD 0 0Mierzy 122 cm i znacie ją z "Mam talent". Opowiada, dlaczego w "Na Wspólnej" nie ma niskorosłych