Ważny apel Marty Kaczyńskiej do Polaków. Nie dotyczy polityki

Marta Kaczyńska zaapelowała do Polaków o aktywność fizyczną. Wytknęła też błędy rządowi w tej materii.
Marta Kaczyńska zaapelowała do Polaków o aktywność fizyczną. Wytknęła też błędy rządowi w tej materii. Fot. Rafał Małko / Agencja Gazeta
Marta Kaczyńska zaapelowała do Polaków o aktywność fizyczną i zdrowy styl życia. Zdaniem córki pary prezydenckiej mogłoby to sprawić, że mniej osób chorowałoby na nowotowory jelita grubego i piersi.


"Według danych sprzed dwóch lat z budżetu państwa na sport i rekreację przeznaczonych było 0,4 proc PKB, co plasuje nas na ósmym miejscu w Europie" – napisała Kaczyńska w nowym numerze tygodnika "Sieci".

Tymczasem, jak zauważa córka Marii i Lecha Kaczyńskich, bycie fit to oszczędności także dla pracodawcy. Gdyby zmobilizować co drugą osobę, która nie uprawia sportu do aktywności, koszty jej nieobecności w pracy spadłyby o 3 mld zł rocznie.

Kaczyńska wskazała też na pozytywne efekty ćwiczeń dla naszego organizmu. Pomagają zapobiegać chorobie wieńcowej, przeciwdziałają niewydolności krążenia czy zmianom zatorowo-zakrzepowych. A hipokinezja, czyli bezruch, jest czwartą przyczyną zgonów na świecie.

”Lepsza kondycja oznacza silniejszy układ immunologiczny i poprawę zdolności regeneracyjnych organizmu” – napisała Marta Kaczyńska. Organizmy osób regularnie ćwiczących lepiej radzą sobie także z procesami starzenia, rzadziej cierpią na otyłość czy chorują na cukrzycę.

Kaczyńska często pisze na łamach "Sieci" umoralniające felietony. Zdarzało jej się na przykład krytykować młodzież za to, że odrzuca patriotyzm. Ostrzegała także przed masturbacją, narzekała na solaria, pouczała plażowiczów.

źródło: "Sieci"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

POLECAMY

FELIETON 0 0Ilu ludzi ma jeszcze zginąć na pasach? Posłowie, przestańcie się bać kierowców!
0 0Kaju Godek, zamilcz. Naprawdę wolałabym nie usłyszeć tych słów o miesiączce
X-lander 0 0Złożysz go jedną ręką. Mamy cenią go za wielofunkcyjne zastosowanie
PSSB 0 0Konsultanci sprzedaży bezpośredniej. Kim są osoby działające w tej rozwijającej się branży?
POLECAMY 0 0Tak Kaczyński traci władzę. Po wyborach dostał dwa potężne ciosy
DADHERO 0 085 procent kierowców w Warszawie chce mnie zabić. I mam tego dosyć!