Aktor z "Plebanii" przejechał się po PiS i Rydzyku. "Nie stawiajcie pomników, budujcie szpitale"

Włodzimierz Matuszak apeluje, by nie wysyłać pieniędzy Tadeuszowi Rydzykowi.
Włodzimierz Matuszak apeluje, by nie wysyłać pieniędzy Tadeuszowi Rydzykowi. Fot. Zrzut ekranu z vod.tvp.pl
Aktor Włodzimierz Matuszak, znany głównie z roli księdza w serialu "Plebania", opublikował kilka mocnych słów o sytuacji w Polsce. W swoim wpisie na Facebooku zaapelował, by przekazywać pieniądze na ratowanie życia ludzi, zamiast wysyłać datki do ojca Tadeusza Rydzyka.


"NIE STAWIAJCIE POMNIKÓW. BUDUJCIE SZPITALE! W mediach społecznościowych zbiórki pieniędzy dla ratowania życia ludzi pozbawionych opieki państwa. Tymczasem do Torunia płyną miliony" – od tych słów zaczął swój wpis Włodzimierz Matuszak.

Aktor jeszcze rozwinął swoją myśl i podkreślał, by "nie czekać na milion elektrycznych samochodów, nowy polski prom, centralny port lotniczy w Baranowie i wiele innych banialuków wygłaszanych przez Mateusza Morawieckiego".

"Ratujmy życie ludzi, rodaków, chorych, pozbawionych nadziei, liczących tylko na pomoc współobywateli. Ile istnień ludzkich można uratować za setki milionów wysyłanych do Tadeusza Rydzyka? Pomniki możecie sobie stawiać kiedy na nie zasłużycie. Ale priorytetem jest CZŁOWIEK" – dodał Matuszak.

Wpis aktora błyskawicznie zyskuje popularność. Internauci udostępnili go ponad 2,7 tys. razy.
Słowa Matuszaka mogą nawiązywać do jednej z ostatnich akcji zapoczątkowanych w sieci. Po tragedii, która miała miejsce w zeszłym tygodniu w Tatrach, zorganizowano zbiórkę pieniędzy dla potrzebujących wsparcia ratowników Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jak się okazuje, darczyńców nie brakuje - na chwilę obecną zebrano kilkadziesiąt tysięcy złotych.


A to nie pierwszy raz, kiedy aktor z "Plebanii" otwarcie krytykuje obecną władzę. W ubiegłym roku w rozmowie z naTemat opowiadał, dlaczego nie chce mieć znajomych popierających PiS oraz co sądzi na temat filmu "Kler".
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Reserved 0 0Top modelka w kampanii Reserved. Promuje kolejną odsłonę projektu ReDesign
Gutek 0 0Zachwyca się nim Tarantino. Oto 5 powodów, dla których trzeba zobaczyć najbardziej szalonego laureata Złotej Palmy
OPINIE 0 0Dlaczego poparcie dla PiS jest nie do ruszenia? Oto powody
WYBORY2019 0 0Nic dziwnego, że PiS przestraszyło się #SilniRazem. Akcja KO podbija media społecznościowe
GW Foksal 0 0Śniadanie z Saddamem Husajnem i obiad z Fidelem Castro. O tej książce będzie wkrótce głośno
WYWIAD 0 0To ona promuje Cosmic Dance. Taniec, który dla wielu kobiet jest katharsis

MOTO

O TYM SIĘ MÓWI 0 0Rządy PiS nazywała reżimem. Ta Czeszka może napsuć krwi Kaczyńskiemu bardziej niż Timmermans
0 0Nowa wojna wisi w powietrzu. Trump grozi odwetem za zniszczenie rafinerii