Serial "Osiecka" ma być hitem TVP. Kurski: Produkcja porównywalna do "Anny German"

Jacek Kurski ma ogromne oczekiwania związane z serialem o Agnieszce Osieckiej
Jacek Kurski ma ogromne oczekiwania związane z serialem o Agnieszce Osieckiej Fot. centruminformacji.tvp.pl, Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Jacek Kurski ma ogromne oczekiwania związane z nowym serialem kręconym przez TVP. Liczy na wielomilionową widownię przed telewizorami. Jego nadzieje nie są przesadzone, gdyż produkcja zapowiada się ciekawie, bo i takie było życie Agnieszki Osieckiej.


Obecnym hitem TVP jest ukraińska telenowela "Zniewolona". Jest szalenie popularna w naszym kraju i oglądają ją miliony widzów. Prezes telewizji z pewnością chce prześcignąć zagraniczny przebój, własną produkcją.

– Z tym serialem wiążę ogromne nadzieje, w pewnym sensie jest to porównywalna produkcja do hitowej "Anny German" sprzed paru lat, którą oglądało ponad 6 mln widzów. Pamiętajmy jednak, że telewizja w ostatnich latach się rozhermetyzowała - jeśli "Osiecka" przyciągnie 3 mln oglądających, to będę z tego wyniku zadowolony – mówił na konferencji programowej prezes TVP Jacek Kurski.Co wiemy o serialu? Będzie liczył 13 odcinków, w których od kulis zobaczymy szeroką panoramę kulturalnego i towarzyskiego życia Warszawy i Polski na przestrzeni kilku dekad.

Fascynująca biografia artystki zostanie przedstawiona w trzynastu odcinkach, a jej tłem będą artystyczne, obyczajowe, oraz polityczne realia tamtych czasów, poczynając od edukacji w komunistycznej szkole przez studia w łódzkiej Szkole Filmowej, kolorowy świat studenckich teatrzyków – warszawskiego STS- u i gdańskiego Bim-Bomu, aż po spektakularne sukcesy oraz porażki Osieckiej, zarówno w walce z cenzurą, jak i wynikające z nietrafionych życiowych wyborów.
Czytaj więcej

W roli Agnieszki Osieckiej wystąpią dwie aktorki. Eliza Rycembel i Magdalena Popławska - każda dla innego etapu życia artystki. Poza Osiecką, bohaterami serialu będą też Zbigniew Cybulski, Bogumił Kobiela, Elżbieta Czyżewska, Jeremi Przybora i wielu innych. Poza Magdaleną Popławską i Elizą Rycembel w serialu TVP wystąpią: Piotr Żurawski, Maria Pakulnis, Jan Frycz, Jędrzej Hycnar, Mikołaj Roznerski, Grzegorz Małecki, Tomasz Włosok, Aleksandra Pisula, Aleksandra Konieczna, Wiktoria Gorodeckaja i inni.
Prace na planie ruszyły w lipcu w Warszawie i potrwają do końca roku. 13-odcinkowa "Osiecka" trafi na antenę TVP wiosną 2020 roku.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

NIE TYLKO POLITYKA

WYWIAD 0 0W Sejmie się jej boją. Justyna Dobrosz-Oracz szczerze o "pościgach" za politykami
WYBORY2019 0 0Pierwszy sondaż prezydencki z Kidawą-Błońską! Zaskakujący wynik
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Gliński weźmie artystów za twarz, jak w PRL? Prawda może was zaskoczyć
WYBORY 2019 0 0"Wyborcza": opozycja ma szansę odsunąć PiS od władzy. Jest nowy sondaż

MOTO

0 0Niektórzy wysiadali, bo już nie mieli siły. To najlepsze szkolenie samochodowe w Polsce
0 0Znalazłeś korzystniejsze ubezpieczenie OC? Oto jak bez problemów zmienić firmę ubezpieczeniową
0 0Krótka ławka PiS. Nowy minister finansów debiutował jeszcze u Tuska
O TYM SIĘ MÓWI 0 0"Władza tworzy nam nowy styl życia". Raczek o skandalu z filmem, który przeszkadza PiS-owi
FELIETON 0 0Krucjata krzyżowa Prezesa Kaczyńskiego. Wiem, dlaczego to robi