Ujawniono, ile PiS wydał na kampanię do PE. W Brudzińskiego zainwestowano najwięcej

Jeden głos oddany na Joachima Brudzińskiego kosztował podatników niemal 4 zł.
Jeden głos oddany na Joachima Brudzińskiego kosztował podatników niemal 4 zł. Fot. Cezary Aszkiełowicz / Agencja Gazeta
PKW ujawniło informację ze sprawozdania finansowego, ile Prawo i Sprawiedliwość wydało na kampanię wyborczą do Parlamentu Europejskiego. Łączna kwota robi wrażenie, ale jeszcze więcej budzi emocje porównanie – ile kosztował jeden głos oddany na Joachima Brudzińskiego czy Elżbietę Rafalską.


Co można kupić za prawie 4 zł? Wbrew pozorom całkiem wiele. Tyle był wart jeden głos oddany na Joachima Brudzińskiego. Na stronie PKW pojawiło się sprawozdanie finansowe, ujawniające wydatki poniesione przez Prawo i Sprawiedliwość w związku z wyborami do Parlamentu Europejskiego.

Łącznie PiS wydało około 17 mln złotych! Z tego najwięcej poszło na billboardy, bo aż 5 mln. Warto zaznaczyć, że nie każdy z kandydatów mógł liczyć na takie samo wsparcie finansowe. Kampania wyborcza Joachima Brudzińskiego kosztowała 690 tysięcy złotych, Beaty Szydło 472 tys., ale minister Elżbieta Rafalska dostała już tylko 37 tysięcy z partyjnej kasy.

Wydatki się opłaciły. Joachim Brudziński zdobył ponad 185 tysięcy głosów, Elżbieta Rafalska prawie 71 tysięcy, a Beata Szydło pobiła wszelkie rekordy i przekonała do siebie niemal 526 tysięcy wyborców.

Prawie 2,3 mln zł to koszty spotkań polityków PiS z wyborcami. Ale pojawiły się i takie pozycje w zestawieniu, jak 243 tys. zł na ochronę prezesa Jarosława Kaczyńskiego, 134 tys. zł na 109 tys. listów wysłanych do wyborców przez Beatę Szydło czy 10 tys. zł, które Elżbieta Kruk przeznaczyła na wynajem samolotu z wyborczym banerem.


źródło: Polityka
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Reserved 0 0Reserved pokazuje inną twarz lat 80. Wieczorowa kolekcja bierze z nich to, co najlepsze
T-mobile 0 0Zachwyciła go postać epizodyczna. Tomasz Raczek zwraca uwagę na szczegóły kultowego już filmu
Renault 0 0Łatwiejsza jazda. W tym modelu kierowca poczuje, co to znaczy prawdziwe wsparcie
INNPoland 0 0Wielka awaria w popularnym banku. Niektórym klientom wyzerowało konta
Żółty Tydzień 0 0Jeden organ, 500 funkcji. Taka jest wątroba. Jakie choroby mogą ją zniszczyć?
0 0Chorujesz na jaskrę i uwielbiasz jogę? To połączenie może nie być dobre dla oczu