PiS komentuje sprawę Kaczyńskiego i jego rozmów z "małą Emi". Reakcja była do przewidzenia

Prezes PiS odpowiedział na list hejterki.
Prezes PiS odpowiedział na list hejterki. Fot. Dawid Żuchowicz / Agencja Gazeta
W środę w "Gazecie Wyborczej" ukazał się artykuł mówiący, że Jarosław Kaczyński znał "małą Emi". Dziennik ujawnił korespondencje polityka z hejterką. Rzecznik PiS uważa, że w rozmowach z kobietą nie było niczego nadzwyczajnego, a prezes partii wykonywał jedynie czynności poselskie.


Z informacji podanych przez "Wyborczą" wynika, że korespondencja między Emilią S., a Kaczyńskim jest autentyczna. "Jeśli będzie Pani oczekiwała ode mnie wsparcia, którego mógłbym udzielić, działając w ramach uprawnień przysługujących parlamentarzystom, proszę o informację" – tak Kaczyński odpisał Emi. Na list, w którym stwierdziła, że – cytując odpowiedź Kaczyńskiego – "czuje się pokrzywdzona działaniami wymiaru sprawiedliwości, ale także Pana Łukasza Piebiaka, Podsekretarza stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości".

Rzecznik PiS Radosław Fogiel w rozmowie z portalem tvp.info odniósł się do ujawnionych przez gazetę rozmów. – Rocznie wpływających do biura spraw jest kilkadziesiąt tysięcy (…) Pan prezes jako poseł na podstawie ustawy o wykonywaniu mandatu posła podejmuje określone interwencje. W absolutnej większości przypadków polega to na przekazaniu sprawy do właściwej instytucji – wyjaśnił.

Jak podkreślił, przypadek Emilii S. dotyczył sporu związanego z dziećmi – prezes przekazał więc tę sprawę do Rzecznika Praw Dziecka.

Fogiel ocenił najnowszy artykuł "Gazety Wyborczej" jako "kolejny mokry kapiszon". – To normalna praca poselska, zakładam, że inni posłowie tego typu interwencje też podejmują. W całej tej sprawie nie ma żadnej tajemnicy, żadnej sensacji. Standardowe pismo i standardowa odpowiedź z prośbą o sprecyzowanie sprawy – dodał.


Przypomnijmy, że Emilia S. współpracowała z byłym już wiceministrem sprawiedliwości Łukaszem Piebiakiem w organizowaniu masowego hejtu na sędziów przeciwnych "dobrej zmianie".

źródło: TVP Info
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

NIE TYLKO POLITYKA

WYWIAD 0 0W Sejmie się jej boją. Justyna Dobrosz-Oracz szczerze o "pościgach" za politykami
WYBORY2019 0 0Pierwszy sondaż prezydencki z Kidawą-Błońską! Zaskakujący wynik
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Gliński weźmie artystów za twarz, jak w PRL? Prawda może was zaskoczyć
WYBORY 2019 0 0"Wyborcza": opozycja ma szansę odsunąć PiS od władzy. Jest nowy sondaż

MOTO

0 0Niektórzy wysiadali, bo już nie mieli siły. To najlepsze szkolenie samochodowe w Polsce
0 0Znalazłeś korzystniejsze ubezpieczenie OC? Oto jak bez problemów zmienić firmę ubezpieczeniową
0 0Krótka ławka PiS. Nowy minister finansów debiutował jeszcze u Tuska
O TYM SIĘ MÓWI 0 0"Władza tworzy nam nowy styl życia". Raczek o skandalu z filmem, który przeszkadza PiS-owi
FELIETON 0 0Krucjata krzyżowa Prezesa Kaczyńskiego. Wiem, dlaczego to robi