Fake news tabloidu o problemach lidera Budki Suflera. Plany koncertowe bez zmian

"Super Express" podał nieprawdziwą informację o rzekomym pobycie Romualda Lipko w szpitalu.
"Super Express" podał nieprawdziwą informację o rzekomym pobycie Romualda Lipko w szpitalu. Fot. Adrianna Bochenek / Agencja Gazeta
"Super Express" podał nieprawdziwą informację o tym, że lider Budki Suflera trafił na leczenie do szpitala w Warszawie, co pod znakiem zapytania rzekomo miałoby stawiać koncertowe plany grupy. Romuald Lipko co prawda walczy z nowotworem, lecz środę spędza na próbach przed jesienną trasą koncertową. Taką informację potwierdza agencja Topkoncert w rozmowie z naTemat.


– Romek odebrał telefon ze szpitala. Lekarz natychmiast kazał mu przyjechać – taką informację podało źródło cytowane przez "Super Express". Ta wiadomość nijak nie współgra z tym, co dzieje się w mediach społecznościowych Budki Suflera. Na zdjęciu z środowej próby widać muzyków, w tym Lipkę, którzy w dobrych humorach odbywają próbę przed jesienną trasą. Tę samą, która - zdaniem tabloidu - jest zagrożona.Dlatego zadzwoniliśmy do agencji Topkoncert, która opiekuje się Budką Suflera, by zweryfikować podane informacje. – Pierwsze słyszę, żeby pan Romuald miał być w szpitalu. Nie wiedziałyśmy nawet, że taka informacja krąży po sieci. Pan Lipko jest dzisiaj (w środę – red.) z resztą zespołu na próbie w Lublinie – usłyszeliśmy.
Walka z rakiem
O chorobie Lipki informował zespół na oficjalnym fanpage'u Budki Suflera. "Kilka tygodni temu postawiono wstępną diagnozę. Następnie Romek przebywał w warszawskim szpitalu przy Banacha, a ostatnie dwa tygodnie w klinice w Magdeburgu. To jedyne miejsce na świecie, gdzie podejmuje się walkę z tego typu nowotworami" – pisali muzycy.W niedawnym wywiadzie dla "Super Expressu" Romuald Lipko wspominał, że czuje się dobrze. – Czuję się świetnie. Wszystko jest w porządku. Jestem uśmiechnięty, nic mnie nie boli, choroba, która zrobiła we mnie dużo popłochu i zmobilizowała mnie do szybkiego działania, póki co jest zażegnana, zaleczona. Mogę powiedzieć, że jestem gotowy do służby – zapewniał.


Jubileusz bez Cugowskiego
Budka Suflera powraca z nowym wokalistą Robertem Żarczyńskim. Ta wiadomość zelektryzowała miłośników legendarnej grupy. W planach jest trasa "45 lat – Powrót do korzeni". Koncerty mają się odbyć w Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, Wrocławiu, Szczecinie i Katowicach.


Nie byłoby w tym nic dziwnego - publiczność zdążyła się przyzwyczaić i dość chętnie świętuje takie jubileusze muzycznych dinozaurów - gdyby nie dwa fakty. Po pierwsze – 5 lat temu, na 40-lecie, Budka pożegnała się ze swoimi fanami "ostatecznie". A po drugie – pierwszy i zarazem ostatni wokalista grupy Krzysztof Cugowski ze swoimi dawnymi kolegami z zespołu na jednej scenie stawać nie zamierza. Ba, jak pisaliśmy, sugeruje, że podejmie kroki prawne w kwestii planów Budki.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

POZNAJ DADHERO.PL

0 0Po rozwodzie też możesz być dobrym ojcem. Musisz pamiętać o kilku rzeczach – wiem z doświadczenia
MOTO 0 0Czy McLaren naprawdę jest tak kosmiczny, jak wygląda? W środku od razu zaskakuje jedna rzecz
POPKULTURA 0 0Zepsuliście mi serial, na który czekałam! "Batwoman" miała być hitem, a jest porażką
0 0Gdańsk z prestiżową nagrodą. Miasto rządzone przez Dulkiewicz dostanie 50 tys. euro
0 0500+ już się wypaliło. Wystarczył rok, by w Polsce żyło prawie pół miliona więcej skrajnie biednych
HYDEPARK 0 0Nie mogłem w to uwierzyć. Dostałem nagrodę za najlepszy tatuaż na najważniejszej imprezie
0 0Pierwsza taka seria podcastów w Polsce. Ich tematami będą dziennikarskie śledztwa

NA ŚWIECIE

NA WŁASNE OCZY 0 0"Ludzie wychodzą na balkony i tłuką w garnki". Polka z Barcelony opowiada, co się tam dzieje
WARTO WIEDZIEĆ 0 0"Tykająca bomba". Kurdowie pilnowali obozów dla bojowników ISIS i ich rodzin. Oto co się tam dzieje
POLECAMY 0 0"Nokaut przez KO". Wyjaśniamy, dlaczego na Pomorzu to PiS przegrało wybory
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Na marszałka Senatu tylko Brejza! PO nie może zmarnować funkcji trzeciej osoby w państwie
0 0Startował w Gdańsku, teraz znokautował rywali na Podkarpaciu. Tajemnica sukcesu Grzegorza Brauna
TYLKO W NATEMAT 0 0Był kandydatem KO do Sejmu. W tej komisji dostał okrągłe zero głosów, chociaż głosował na... siebie