Sukces Polańskiego na Festiwalu Filmowym w Wenecji. "Oficer i szpieg" ze Srebrnym Lwem

Film Polańskiego nagrodzony w Wenecji.
Film Polańskiego nagrodzony w Wenecji. Fot. Jakub Porzycki / Agencja Gazeta
Festiwal Filmowy w Wenecji okazał się dla Romana Polańskiego bardzo udany. Jego film "Oficer i szpieg" zdobył statuetkę Srebrnego Lwa. Nagrodę w imieniu polskiego reżysera odebrała jego żona Emmanuelle Seigner – podaje RMF FM.


Film "Oficer i szpieg" w reżyserii Romana Polańskiego otrzymał w sobotę wielką nagrodę jury, czyli Srebrnego Lwa na 76. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji. Przewodniczącą jury była argentyńska reżyser Lucrecia Martel.

Nagrodę w imieniu Polańskiego odebrała jego żona, aktorka Emmanuelle Seigner – podaje RMF FM. "Oficer i szpieg" to produkcja francusko-włoska, która przedstawia historię kapitana Alfreda Dreyfusa, niesłusznie oskarżonego o zdradę stanu i skazanego na dożywotnie więzienie.

Główne role w filmie grają Jean Dujardin, Louis Garrel i żona Polańskiego Emmanuelle Seigner. Autorem zdjęć z kolei był Paweł Edelman. Produkcja Polańskiego ustąpiła pola jedynie Toddowi Phillipsowi i jego nowej odsłonie kultowego "Jokera".

Przypomnijmy, że żona Polańskiego opublikowała niedawno na Instagramie post, w którym mocno skrytykowała najnowszy film Quentina Tarantino. W tej produkcji przedstawiono związek Romana Polańskiego z Sharon Tate. Zdaniem obecnej żony polskiego reżysera branża filmowa czerpie garściami z tragedii jej męża.

źródło: RMF FM
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

POLECAMY

FELIETON 0 0Ilu ludzi ma jeszcze zginąć na pasach? Posłowie, przestańcie się bać kierowców!
0 0Kaju Godek, zamilcz. Naprawdę wolałabym nie usłyszeć tych słów o miesiączce
X-lander 0 0Złożysz go jedną ręką. Mamy cenią go za wielofunkcyjne zastosowanie
PSSB 0 0Konsultanci sprzedaży bezpośredniej. Kim są osoby działające w tej rozwijającej się branży?
POLECAMY 0 0Tak Kaczyński traci władzę. Po wyborach dostał dwa potężne ciosy
DADHERO 0 085 procent kierowców w Warszawie chce mnie zabić. I mam tego dosyć!