Pierwszy wywiad Kidawy-Błońskiej. Jak wypadła w starciu z Moniką Olejnik?

Małgorzata Kidawa-Błońska ma już za sobą pierwszy wywiad. Wystąpiła w Kropce nad i u Moniki Olejnik.
Małgorzata Kidawa-Błońska ma już za sobą pierwszy wywiad. Wystąpiła w Kropce nad i u Moniki Olejnik. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
To pytanie zadawali sobie wszyscy: czy Małgorzata Kidawa-Błońska podoła? Bo że jej nominacja na kandydatkę na szefa rządu była dobrym krokiem wizerunkowym, nikt raczej nie miał wątpliwości. Ale zupełnie czymś innym był występ u Moniki Olejnik, dziennikarki, u której poległ już niejeden polityk.


I trzeba przyznać, że Kidawa-Błońska nie dała się sprowokować, choć Monika Olejnik wielokrotnie zadawała jej kąśliwe pytania. Niektóre miały zapewne spowodować poróżnienie jej z Grzegorzem Schetyną, ale i z nich wybrnęła tak spokojnie, jak potrafiła. Także mowa ciała Kidawy-Błońskiej współgrała z tym, co mówiła. Krótko mówiąc, naszym zdaniem zdała trudny test.


– To daje szansę, żeby zmobilizować nasze struktury i Polaków – tak odpowiedziała Monice Olejnik na pytanie, dlaczego Platforma Obywatelska zdecydowała się na przedstawienie jej jako kandydatki na premiera.


– Grzegorz Schetyna jest odpowiedzialnym politykiem i chce, by te wybory zakończyły się sukcesem opozycji. To jest jego odpowiedzialność. Lepiej późno niż wcale, jeszcze mamy miesiąc przed wyborami – odpowiedziała pytana, dlaczego lider PO tak późno zdecydował się na przedstawienie Kidawy-Błońskiej jako kandydatki na szefa rządu.

Olejnik zapytała, z kim chciałaby debatować: z Jarosławem Kaczyńskim czy Mateuszem Morawieckim. Polityk odpowiedziała bez wahania, że wolałaby z liderem PiS, gdyż to on będzie jej rywalem w wyborach w Warszawie.

– Rzeczywiście to prawda, zaniedbaliśmy kontakt z ludźmi – przyznała zapytana, co Platforma Obywatelska zrobiła źle. Olejnik zapytała Kidawę-Błońską czy nie dostała szału, gdy dowiedziała się o decyzji Grzegorza Schetyny. – Ja nie dostaję szału – po raz kolejny ze spokojem odpowiedziała.


– Ja już nie mam siły odpowiadać na to pytanie – tak Kidawa-Błońska zareagowała na pytanie Olejnik, czy 500+ będzie "ruszone". Widać było jeden, jedyny raz, że jest zirytowana pytaniem dziennikarki, gdyż z ust liderów PO ta kwestia padała już wielokrotnie. Polityczka PO potwierdziła słowa Schetyny, że Platforma po wyborach pozostawi 500+.

Kidawa-Błońska o PiS
Kidawa-Błońska skrytykowała obiecywane podwyższenie płacy minimalnej przez PiS, gdyż jak się stwierdziła – trzeba powiązać ją z wynikami gospodarczymi.

Kidawa-Błońska oceniła także szefa rządu. – Straciłam zaufanie do premiera Morawieckiego. Nie można mieć zaufania do kogoś, kto nie mówi prawdy. Powiedział, że ceny energii nie rosną, a rosną. Dla mnie jest niewiarygodny. Politycy nie muszą latać w trybie HEAD, który jest dla specjalnych lotów – twierdziła Kidawa-Błońska.

– Słyszałam tę wypowiedź i jestem nią oburzona. To świadczy o tym, że prezes nie rozmawia z ludźmi, z matkami. To dzielenie narodu – tak oceniła wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego o tzw. tradycyjnym modelu rodziny. Kandydatka na premiera jednoznacznie odpowiedziała przy tym, że jest za związkami partnerskimi.

Na sam koniec Olejnik jeszcze raz próbowała zagiąć Kidawę-Błońską, pytając ją o hasło wyborcze PO. – Jutro może być lepsze – zakończyła z uśmiechem kandydatka na premiera. I taka była też cała rozmowa w "Kropce nad i".

Kidawa-Błońska ogłosiła program PO
Grzegorz Schetyna na niewiele ponad miesiąc przed wyborami zdecydował się ogłosić, że kandydatką Koalicji Europejskiej na premiera będzie Małgorzata Kidawa-Błońska.

W piątek Kidawa-Błońska przedstawiła program KO. Znalazły się w nim m.in. takie elementy jak zwiększenie opieki nad seniorami, likwidacja szpitalnej biurokracji oraz bezpłatny internet dla młodzieży. – Odmienimy Polskę – mówiła ze sceny.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

NIE TYLKO POLITYKA

WYWIAD 0 0W Sejmie się jej boją. Justyna Dobrosz-Oracz szczerze o "pościgach" za politykami
WYBORY2019 0 0Pierwszy sondaż prezydencki z Kidawą-Błońską! Zaskakujący wynik
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Gliński weźmie artystów za twarz, jak w PRL? Prawda może was zaskoczyć
WYBORY 2019 0 0"Wyborcza": opozycja ma szansę odsunąć PiS od władzy. Jest nowy sondaż

MOTO

0 0Niektórzy wysiadali, bo już nie mieli siły. To najlepsze szkolenie samochodowe w Polsce
0 0Znalazłeś korzystniejsze ubezpieczenie OC? Oto jak bez problemów zmienić firmę ubezpieczeniową
0 0Krótka ławka PiS. Nowy minister finansów debiutował jeszcze u Tuska
O TYM SIĘ MÓWI 0 0"Władza tworzy nam nowy styl życia". Raczek o skandalu z filmem, który przeszkadza PiS-owi
FELIETON 0 0Krucjata krzyżowa Prezesa Kaczyńskiego. Wiem, dlaczego to robi