Ten kot to następca Grumpy Cata. Smudge jest królem memów i Instagrama

Smudge to kot, który najwyraźniej gardzi warzywami. Stał się bohaterem popularnego formatu memów i gwiazdorem Instagrama
Smudge to kot, który najwyraźniej gardzi warzywami. Stał się bohaterem popularnego formatu memów i gwiazdorem Instagrama Fot. instagram.com/smudge_lord/
Zwierzaki i memy to rozbrajające połączenie, które na dobre zawładnęło serwisami społecznościowymi. Od kilku miesięcy w internetowych dyskusjach i postach rządzi pewna seria komicznych grafik ze zdziwionym kotem, której popularność jakby nie słabnie. Poznajcie Smudge'a, który nienawidzi warzyw, a którego pokochały miliony


Jego wyraz pyszczka przywodzi na myśl Grumpy Cata - kotkę, która przez 7 lat była internetową celebrytką. Tardar Sauce, bo tak się nazywała, wyglądała na ciągle niezadowoloną, czym urzekła miliony ludzi na całym świecie. Nie wszyscy zdawali sobie sprawę, że jej mina wynikała z wady genetycznej. Kotka zmarła w maju, ale jej duch wciąż żyje w internecie. Ten mem powstawał... 8 lat
Jeśli przez ostatnie tygodnie nie mieszkałeś na pustyni, to prawdopodobnie natkałeś się na mema z zapłakaną blondynką krzyczącą na kota przy stole. Geneza tego obrazka jest dość nietypowa.
Kadr po lewej pochodzi z odległej w świecie internetu epoki, bo z 2011 roku. Bohaterce jednego z odcinku programu "Żony Beverly Hills", Taylor Armstrong, puściły nerwy w czasie kłótni, a jej koleżanka próbowała ją uspokoić. Wyszło z tego dramatyczno-komiczne połączenie.
Z kolei kadr po prawej stronie mema to zdjęcie wrzucone na Tumblra w 2018 roku. Biały kot siedzi przy stole i krzywi się nad talerzem z zieleniną. Post był podpisany jako "on nie lubi warzyw" i ma już ponad 100 tysięcy udostępnień na Tumblrze. Zdjęcie Smudge'a stało się samodzielnym memem, ale zamieniło się w viral dopiero w połączeniu z kadrem z "Żon Beverly Hills".
Na, jak się później okazało, niezwykle uniwersalne zestawienie dwóch zdjęć wyrwanych z kontekstu wpadła użytkowniczka Twittera. Narodziny mema można więc datować na 1 maja 2019 roku, choć oba zdjęcia hulały po sieci oddzielnie już wcześniej - jako posty reakcyjne w serwisach społecznościowych.
Miks rozłożył autorkę na łopatki, a internauci oszaleli na jego punkcie. Jej tweet zdobył 275 tysięcy lików i stał się szablonem dla niezliczonej ilości memów.


Hiperpopularny format
Oba zdjęcia same w sobie są dość zabawne, ale dopiero w połączeniu z tekstem nabierają mocy i uroku. Format nadaje się do każdego rodzaju humoru - abstrakcyjnego, sytuacyjnego, czy nawet jako komentarz polityczny. Powstają już nawet post-memy w podobnym układzie, ale bez pierwotnych bohaterów.

Szablon upodobał sobie m.in. twórca satyrycznego fanpage'u "Partia Jesień" na Facebooku. Memy można jednak spotkać w różnych miejscach sieci.I o ile Taylor Armstrong nie przeżyła renesansu sławy w mediach, o tyle kot stał się nowym królem memów, ale również internetu. Smudge_lord - założony pod koniec maja profil na Instagramie ma już 645 tysięcy obserwujących.

Memiczny kot Smudge
Przyczyn popularności profilu nie można upatrywać jedynie w słynnym zdjęciu przy stole. Smudge (czyli po polsku smuga) jest nie tylko fotogeniczny (jak to kot), ale przede wszystkim niezwykle ekspresyjny i... ludzki.
Nie jest też tylko wiecznie "grymaśny" jak Grumpy Cat lub ciągle zdziwiony bądź skonfundowany (jego miny są dość wieloznaczne). Na wielu zdjęciach ma ewidentnie dobry humor.Nienawidzi nie tylko warzyw, ale i kurczaka. Doprawdy, przedziwny kocur.Właścicielką kota jest 24-letnia Miranda z Kanady. Portalowi Bored Panda wyznała, że Smudge jest zupełnie inny w realu, niż w sieci. To "przylepka", która chodzi za nią krok w krok. – Jest bardzo nieśmiałym, ale kochającym kotem – powiedziała Kanadyjka.


Miranda opowiedziała też o kulisach zdjęcia z memów. Dla niej ten widok nie był niczym nadzwyczajnym, bo Smudge lubi siedzieć przy stole. – Jeśli z jakiegoś powodu nie ma swojego krzesła, wskoczy na inne, kiedy ktoś z niego na chwilę wstanie – powiedziała portalowi. To konkretne zdjęcie powstało właśnie w takim momencie. – Chyba nie podobało mu się, co jemy na obiad – uznała 24-latka.Jak reaguje na międzynarodową sławę i to, że internauci go uwielbiają? – Jestem pewna, że gdyby Smudge o tym wiedział, pokochałby to – przyznała Miranda. Z całą pewnością Smudge'a możemy też wpisać do panteonu memicznych zwierzaków z Grumpym, Piesełem i Nosaczem na czele.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Bella Happy Pants 0 0Wiedza ratuje życie. Tych lekcji z pierwszej pomocy nie możesz pominąć
Subway 0 0Subway przyjazny weganom? Znana sieć podąża za trendami i mocno rozszerza menu
ASZdziennikTefal 0 0Oszustwo w akcji sprzątania parków narodowych. Mieli posprzątać tylko jeden, posprzątają wszystkie
O TYM SIĘ MÓWI 0 0"Przez WOT poczuliśmy się jak śmiecie". Żołnierz mówi, dlaczego jego koledzy rezygnują z wojska
0 0Piękny gest amerykańskiego aktora wobec Piotra Woźniaka-Staraka w Gdyni
0 0Zabawna wpadka Kożuchowskiej. Przyjęła oświadczyny na czerwonym dywanie
0 0O pracy w tym miejscu marzą setki osób. Tylko oferta dla stolarza wzbudziła drwiny
Bella Happy Pants 0 0Mniej powodów do zmartwień. 5 gadżetów – twoje dziecko będzie bezpieczniejsze