Jest zwiastun ostatniego filmu Woźniaka-Staraka. W "Ukrytej grze" gra amerykański gwiazdor

W "Ukrytej grze" grają m.in. Bill Pullman i Robert Więckiewicz
W "Ukrytej grze" grają m.in. Bill Pullman i Robert Więckiewicz Fot. Kadr z teasera filmu "Ukryta gra" / YouTube
W sieci pojawił się oficjalny teaser filmu "Ukryta gra", thrillera szpiegowskiego, którego akcja rozgrywa się podczas zimnej wojny. Wszystko dzieje się w Pałacu Kultury i Nauki, a gwiazdą filmu jest Bill Pullman. To ostatni film wyprodukowany przed śmiercią Piotra Woźniaka-Staraka przez jego firmę Watchout Studio.


"Ukryta gra" (wcześniejszy tytuł to "Zimna gra") Łukasza Kośmickiego jest pierwszym polskim filmem kręconym w całości po angielsku i z myślą o zagranicznej dystrybucji. Jego akcja odbywa się jednak w Polsce, a konkretnie w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. To właśnie tam rozegra się bitwa supermocarstw: USA i ZSRR... w szachy.

Ikona kina lat 90-tych Bill Pullman gra genialnego amerykańskiego matematyka Joshuę Mansky’ego, który w latach 60. zostaje porwany przez amerykańskie tajne służby. Naukowiec ma wziąć udział w szachowym pojedynku, w którym jego rywalem będzie sowiecki mistrz Gawryłow. Okazuje się jednak, że gra w szachy to tylko pretekst, a gra toczy się o coś znacznie większego.Thriller szpiegowski, który doczekał się właśnie pierwszego teasera, to ostatni film wyprodukowany przez firmę producencką Watchout Studio przed tragiczną śmiercią Piotra Woźniaka-Staraka. Producent, który na ma koncie "Bogów" i "Sztukę kochania", zginął w sierpniu na jeziorze Kisajno.

Sądząc po wcześniejszych dokonaniach firmy Woźniaka-Staraka film "Ukryta gra" może być produkcją na hollywoodzką modłę. Film uczestniczył w walce o Złote Lwy w 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Na festiwalu pojawi się również Bill Pullman. Polska premiera 8 listopada.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Reserved 0 0Top modelka w kampanii Reserved. Promuje kolejną odsłonę projektu ReDesign
Gutek 0 0Zachwyca się nim Tarantino. Oto 5 powodów, dla których trzeba zobaczyć najbardziej szalonego laureata Złotej Palmy
OPINIE 0 0Dlaczego poparcie dla PiS jest nie do ruszenia? Oto powody
WYBORY2019 0 0Nic dziwnego, że PiS przestraszyło się #SilniRazem. Akcja KO podbija media społecznościowe
GW Foksal 0 0Śniadanie z Saddamem Husajnem i obiad z Fidelem Castro. O tej książce będzie wkrótce głośno
WYWIAD 0 0To ona promuje Cosmic Dance. Taniec, który dla wielu kobiet jest katharsis

MOTO

O TYM SIĘ MÓWI 0 0Rządy PiS nazywała reżimem. Ta Czeszka może napsuć krwi Kaczyńskiemu bardziej niż Timmermans
0 0Nowa wojna wisi w powietrzu. Trump grozi odwetem za zniszczenie rafinerii