Kuriozalna wpadka w "Polityce". Widzowie w kinach dopatrzyli się czegoś w postaci księdza

Zbigniew Zamachowski wciela się w filmie "Polityka" w rolę ojca Tadeusza Rydzyka.
Zbigniew Zamachowski wciela się w filmie "Polityka" w rolę ojca Tadeusza Rydzyka. Fot. Materiały prasowe
Ksiądz ze śladem ślubnej obrączki na palcu? Do takiej wpadki doszło na filmie Patryka Vegi "Polityka", który od tygodnia przyciąga widzów do kin. Widzowie dopatrzyli się charakterystycznego odcisku na palcu Zbigniewa Zamachowskiego grającego rolę duchownego.


Film budził emocje na długo przed wejściem do kin, Patryk Vega umiejętnie podnosił zainteresowanie wrzucając do sieci co bardziej ciekawe jego fragmenty. Jeszcze przed premierą procesem reżyserowi groził Bartłomiej Misiewicz. W ciągu pierwszego tygodnia "Politykę" obejrzało niemal milion widzów.

Okazuje się, że w samej produkcji nie uniknięto wpadek. Zbigniew Zamachowski wcielił się w rolę księdza, którego widzowie identyfikują z ojcem Tadeuszem Rydzykiem.
Problem w tym, że osoba duchowna ma na palcu odciśnięty charakterystyczny ślad po ślubnej obrączce, który na dużym ekranie jest szczególnie widoczny.

Film wszedł w końcu do kin 4 września, jednak recenzje są dość chłodne, a widzowie nie szczędzą "Polityce" krytyki. Mimo mieszanych opinii "Polityka" i tak zgromadziła w weekend otwarcia imponującą kinową widownię. "Zła wiadomość dla wykupionych hejterów: 'Polityka' po pierwszym weekendzie ma 933 tys. widzów" – napisał Vega na Instagramie. Tym samym to najlepszy wynik w pierwszy weekend wśród wszystkich polskich filmów w tym roku.


W ubiegłym roku podobny rekord należał do głośnego "Kleru" Wojciecha Smarzowskiego. W pierwszy weekend wyświetlania w polskich kinach film o polskim Kościele obejrzało aż 935 tys. 357 ludzi. Był to najwyższy wynik weekendu otwarcia w historii Polski.

Czy oznacza to, że "Polityka" znalazła się na drugim miejscu tej listy? Oficjalnie tak, jednak pierwszy weekend "Polityki" był przedłużony. Premiera filmu miała bowiem miejsce w środę, co oznacza, że "weekend" otwarcia liczył aż pięć dni. Zwykle – jak w przypadku "Kleru" – są to trzy dni (piątek, sobota, niedziela).
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
PILNE! 0 0Jest wyrok TSUE ws. Polski! To w praktyce cofa całą pisowską reformę sądownictwa
POLECAMY 0 0Nigdy się nie poddawaj – tego uczy kino. 10 tytułów, które powinien zobaczyć każdy mężczyzna
Volvo 0 0W mieście Volvo ci więcej. Kompaktowy XC40 to SUV gotowy na (prawie) wszystko
dadHERO 0 0Prawie półtora miliona złotych na polską planszówkę. Skąd ten sukces gry "Beyond Humanity:Colonies"?
0 0Najmłodsza miliarderka się bogaci. Poruszenie w świecie mody
WYWIAD 0 0"Żenujące". Były sołtys Rytla nie ukrywa, co myśli o reportażu Superwizjera o Beacie Szydło
0 0Wyrok za niski? Wnuk Wałęsy do więzienia może trafić na dłużej