Już ponad pół miliona dla 99-latki! Los okradzionej "babci Ewy" poruszył tysiące ludzi

99-letnia "Babcia Ewa", jak nazwali ją internauci, została podstępnie okradziona z oszczędności życia. Ludzie dobrej woli z Polski i zagranicy zebrali już dla niej ponad pół miliona złotych.
99-letnia "Babcia Ewa", jak nazwali ją internauci, została podstępnie okradziona z oszczędności życia. Ludzie dobrej woli z Polski i zagranicy zebrali już dla niej ponad pół miliona złotych. Fot. Fundacja Serce dla Maluszka
Pani Ewa z Bielska-Białej została oszukana i brutalnie okradziona z oszczędności życia. Jej los poruszył nie tylko polskich internautów. Tysiące ludzi z Polski zagranicy wpłacają pieniądze, a zebrana kwota przekroczyła już pół miliona złotych.


Doszło do tego, że teraz 99-latka ma nowy problem. Nie wie, co ma zrobić z pieniędzmi. Nic dziwnego, bo w niespełna dwa dni udało się zebrać ponad 540 tys. zł.

Babcia Ewa, bo tak nazwali ją polscy internauci, padła ofiarą złodziei. Sprawcy włamali się do mieszkania staruszki pod pretekstem remontu, który miała rzekomo zaplanować spółdzielnia mieszkaniowa i okradli ją ze wszystkich oszczędności.

– Mężczyzna stanął tam, w tych drzwiach pierwszych, co się do mnie wchodzi, dziewczyna usiadła na brzegu wanny, a ja siedziałam na muszli klozetowej. Gęba im się nie zamykała – relacjonowała pani Ewa okoliczności kradzieży. Wizyta złodziei trwała około pół godziny. W tym czasie splądrowali mieszkanie i wynieśli z niego 4 tys. zł. Zabrali wszystko. – 30 lat pracowałam w zieleni, 30 lat oszczędzałam – mówiła 99-latka. Sprawę 99-latki wzięła w swoje ręce Fundacja Serce dla Maluszka. We wtorek nagłośniły ją ogólnopolskie media, a w środę na koncie pojawiły się duże kwoty. Tylko w ramach jednej zbiórki wpłynęło 100 tys. zł. Wpłacać pieniądze dla 99-letniej babci Ewy można tutaj.

Jakiś czas temu informowaliśmy o innej sprawie, która poruszyła Polaków. Dziennikarka naTemat Daria Różańska – z wielkim sukcesem – zaangażowała się w pomoc 83-letniej pani Marii, która przez 120 godzin w miesiącu rozdawała ulotki przed budynkiem sądu w Warszawie. Czytelnicy naTemat tylko przez trzy godziny zebrali dla pani Marii ponad 11 tys. zł. Udało się między innymi opłacić operację oka staruszki.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Reserved 0 0Top modelka w kampanii Reserved. Promuje kolejną odsłonę projektu ReDesign
Gutek 0 0Zachwyca się nim Tarantino. Oto 5 powodów, dla których trzeba zobaczyć najbardziej szalonego laureata Złotej Palmy
OPINIE 0 0Dlaczego poparcie dla PiS jest nie do ruszenia? Oto powody
WYBORY2019 0 0Nic dziwnego, że PiS przestraszyło się #SilniRazem. Akcja KO podbija media społecznościowe
GW Foksal 0 0Śniadanie z Saddamem Husajnem i obiad z Fidelem Castro. O tej książce będzie wkrótce głośno
WYWIAD 0 0To ona promuje Cosmic Dance. Taniec, który dla wielu kobiet jest katharsis

MOTO

O TYM SIĘ MÓWI 0 0Rządy PiS nazywała reżimem. Ta Czeszka może napsuć krwi Kaczyńskiemu bardziej niż Timmermans
0 0Nowa wojna wisi w powietrzu. Trump grozi odwetem za zniszczenie rafinerii