Polityk PiS szczerze o operacji Kaczyńskiego. Prezes uniknie problemów przeciętnych Polaków

Jarosław Kaczyński przejdzie operację kolana, prawdopodobnie w prywatnej służbie zdrowia.
Jarosław Kaczyński przejdzie operację kolana, prawdopodobnie w prywatnej służbie zdrowia. Fot. Jakub Porzycki / Agencja Gazeta
Zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel potwierdził, że Jarosław Kaczyński przejdzie operację. Do zabiegu ma dojść już po wyborach parlamentarnych w 2019 r. Fogiel jednocześnie przyznał, że operacja prezesa nie wpłynie na wybór premiera, którym – w razie wygranej PiS – ma zostać ponownie Mateusz Morawiecki.


Radosław Fogiel powiedział, że zabieg prezesa PiS raczej nie będzie wykonany "po znajomości". – W grę wchodzi prywatna służba zdrowia – przyznał w RMF FM zastępca rzecznika Prawa i Sprawiedliwości. Następnie lidera PiS czeka prawdopodobnie druga operacja. – Z tego co wiem, też ze słów pana prezesa w wywiadzie, to tak, najpierw jedna noga, potem druga noga – dodał Radosław Fogiel.

Pytany o zdrowie lidera PiS, Fogiel powiedział, że jest całkiem nieźle. – Jak na razie, biorąc pod uwagę to, że pan prezes jest osobą, która najmocniej w sztabie cisnęła na to, żeby odwiedzić wszystkie 41 okręgów w ciągu mniej niż 40 dni, które nam zostały do wyborów, to myślę, że jest całkiem nieźle – ocenił.

Unieruchomienie prezesa ma być chwilowe i nie wpłynie na najważniejsze przyszłe polityczne decyzje – w tym wybór szefa rządu, jeśli Prawo i Sprawiedliwość wygra wybory. – Znając oddanie pracy prezesa to nie jest przeszkoda nie do przejścia – ocenił Radosław Fogiel.


O tym, że prezesa czeka operacja, wiadomo od wielu miesięcy. Kilka dni temu prezes przyznał w rozmowie z "Super Expressem", że przed nim aż dwa zabiegi.

– Muszę niestety to przeprowadzić. Po najbliższych wyborach przejdę operację wszczepienia endoprotezy stawu kolanowego w jednej nodze. Później mniej więcej rok przerwy i kolejna operacja, tym razem druga noga, która jest na szczęście w znacznie lepszym stanie – powiedział Kaczyński w rozmowie z tabloidem.

Prezes PiS informuje, że tym razem pobyt będzie krótszy niż w ubiegłym roku. Hospitalizacja, jak mówi, ma potrwać tydzień, może trochę dłużej. Przed rokiem Jarosław Kaczyński trafił do szpitala na 40 dni. Już wtedy mówiło się, że lekarze zalecali mu pilną operację kolana, ale polityk nie zgodził się na to.

źródło: RMF FM
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

NIE TYLKO POLITYKA

WYWIAD 0 0W Sejmie się jej boją. Justyna Dobrosz-Oracz szczerze o "pościgach" za politykami
WYBORY2019 0 0Pierwszy sondaż prezydencki z Kidawą-Błońską! Zaskakujący wynik
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Gliński weźmie artystów za twarz, jak w PRL? Prawda może was zaskoczyć
WYBORY 2019 0 0"Wyborcza": opozycja ma szansę odsunąć PiS od władzy. Jest nowy sondaż

MOTO

0 0Niektórzy wysiadali, bo już nie mieli siły. To najlepsze szkolenie samochodowe w Polsce
0 0Znalazłeś korzystniejsze ubezpieczenie OC? Oto jak bez problemów zmienić firmę ubezpieczeniową
0 0Krótka ławka PiS. Nowy minister finansów debiutował jeszcze u Tuska
O TYM SIĘ MÓWI 0 0"Władza tworzy nam nowy styl życia". Raczek o skandalu z filmem, który przeszkadza PiS-owi
FELIETON 0 0Krucjata krzyżowa Prezesa Kaczyńskiego. Wiem, dlaczego to robi