PiS aż zawyło z radości. Na konferencji Kidawy-Błońskiej ujawnił się bohater drugiego planu

Małgorzata Kidawa-Błońska mówiła o pozytywnej energii ludzi wokół Koalicji Obywatelskiej, a stojący za nią mężczyzna zaczął ziewać. Nagranie udostępnia PiS na Twitterze.
Małgorzata Kidawa-Błońska mówiła o pozytywnej energii ludzi wokół Koalicji Obywatelskiej, a stojący za nią mężczyzna zaczął ziewać. Nagranie udostępnia PiS na Twitterze. Fot. Screen / TVP Info
Do wyborów niespełna miesiąc. Partie głowią się, jak przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Małgorzata Kidawa-Błonska odpowiadała na pytania dziennikarzy z właściwym sobie urokiem osobistym – na twarzy gościł charakterystyczny spokój i uśmiech. A jednak stało się coś, co mogło do znudzenia pokazywać TVP Info i udostępniać na Twitterze PiS. jak pech, to pech.


– A my czujemy pozytywną energię ludzi i jest dobrze – mówiła kandydatka na premiera Małgorzata Kidawa-Błońska. Jakby w opozycji do tych słów mężczyzna, który stał za polityczką, miał wyraźne problemy z utrzymaniem koncentracji. Zaczął ziewać. To spowodowało, że krótka scenka z TVP Info zaczęła być masowo udostępniana przez prawicową część Twittera. Krótkie nagranie pokazało między innymi pomorskie Prawo i Sprawiedliwość. "Mistrz drugiego planu. Pozytywna energia" – skomentował nie bez satysfakcji, co było widać po emotikonach, pomorski oddział PiS. Prawicowy twitter aż zawył z radości. Kolejne komentarze nawiązują do stereotypów o braku programu Koalicji Obywatelskiej. "My mamy program, hahaha, hahaha!!!" – a na memie widzimy konia w pozie "uśmiałby się". "To jest właśnie ta pozytywna energia POKO" – komentował inny internauta. Całe wystąpienie Małgorzaty Kidawy-Błońskiej dotyczyło ustawy aborcyjnej. Lewica domaga się od kandydatki na premiera podpisania jej "Paktu dla kobiet". Dokument porusza między innymi kwestię ustawy o przerywaniu niechcianej ciąży.

Zdaniem Lewicy, kobiety w Polsce powinny mieć takie prawo do 12 tygodnia bez podania przyczyny. Kidawa-Błońska jest jednak za zachowaniem obecnego status quo, czyli ustawy aborcyjnej w kształcie, który pozwala kobietom na przerwanie niechcianej ciąży tylko w trzech drastycznych przypadkach.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

POZNAJ DADHERO.PL

0 0Po rozwodzie też możesz być dobrym ojcem. Musisz pamiętać o kilku rzeczach – wiem z doświadczenia
MOTO 0 0Czy McLaren naprawdę jest tak kosmiczny, jak wygląda? W środku od razu zaskakuje jedna rzecz
POPKULTURA 0 0Zepsuliście mi serial, na który czekałam! "Batwoman" miała być hitem, a jest porażką
0 0Gdańsk z prestiżową nagrodą. Miasto rządzone przez Dulkiewicz dostanie 50 tys. euro
0 0500+ już się wypaliło. Wystarczył rok, by w Polsce żyło prawie pół miliona więcej skrajnie biednych
HYDEPARK 0 0Nie mogłem w to uwierzyć. Dostałem nagrodę za najlepszy tatuaż na najważniejszej imprezie
0 0Pierwsza taka seria podcastów w Polsce. Ich tematami będą dziennikarskie śledztwa

NA ŚWIECIE

POLECAMY 0 0"Nokaut przez KO". Wyjaśniamy, dlaczego na Pomorzu to PiS przegrało wybory
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Na marszałka Senatu tylko Brejza! PO nie może zmarnować funkcji trzeciej osoby w państwie
0 0Startował w Gdańsku, teraz znokautował rywali na Podkarpaciu. Tajemnica sukcesu Grzegorza Brauna
TYLKO W NATEMAT 0 0Był kandydatem KO do Sejmu. W tej komisji dostał okrągłe zero głosów, chociaż głosował na... siebie