Incydent z Rosati na Kongresie Kobiet. Ścięła się z byłą partnerką Śmigielskiego

Awantura z udziałem Weroniki Rosati na Kongresie Kobiet.
Awantura z udziałem Weroniki Rosati na Kongresie Kobiet. Fot. Dawid Żuchowicz / Agencja Gazeta
Buczenie i krzyki pojawiły się na trwającym w Warszawie XI Kongresie Kobiet. Do awantury doszło w trakcie panelu zatytułowanego "Przemoc codzienna i niecodzienna". Jedną z przemawiających była aktorka Weronika Rosati, która opowiadała o tym, co spotkało ją ze strony jej partnera. W trakcie wystąpienia Rosati wstała była partnerka Roberta Śmigielskiego – i wybuchło zamieszanie.


Tę burzę na portalu newsweek.pl opisuje Renata Kim, która jest uczestniczką Kongresu Kobiet. Weronika Rosati była jedną z panelistek spotkania. Aktorka opowiadała o tym, z czym musiała się zmagać, gdy była w związku z Robertem Śmigielskim, ojcem jej córki.


Ta sprawa jest znana opinii publicznej od wielu miesięcy. O swoich problemach Rosati opowiedziała w wywiadzie dla "Wysokich Obcasów". – Doświadczyłam przemocy fizycznej, psychicznej, ekonomicznej, werbalnej. (...) Byłam niszczona jako człowiek, kobieta, aktorka, partnerka – mówiła wówczas.


Gdy teraz o przemocy mówiła na Kongresie Kobiet, w pewnym momencie do mikrofonu podeszła jedna z uczestniczek panelu. – Jestem także jego byłą partnerką i też mam z nim dziecko – oświadczyła zdumionej publiczności. Wygłosiła mowę w obronie Roberta Śmigielskiego i jednocześnie przypuściła atak na aktorkę.


– Operujecie tu stereotypami. Co da opowiadanie, że mężczyźni są źli, a kobiety dobre? Współczuję pani byłemu partnerowi – mówiła kobieta do Weroniki Rosati. Aktorka była wyraźnie roztrzęsiona. – To się nazywa wtórna wiktymizacja. Ta pani chce, żebym to ja wstydziła się, że jestem ofiarą – mówiła drżącym głosem.
W tym momencie na sali wybuchło zamieszanie. Setki kobiet próbowały uciszyć kobietę, która zabrała głos w trakcie wystąpienia Weroniki Rosati. Jak opisuje Renata Kim, uczestniczki krzyczały: "Proszę wyjść z sali, pani czas się już skończył, nie ma tu miejsca dla osób, które bronią sprawców przemocy!".

Już po wyjściu z sali była partnerka Roberta Śmigielskiego tłumaczyła, że przyszła na Kongres, bo chciała usłyszeć, co powie Weronika Rosati i jak na to zareagują inne kobiety. Chciała bowiem przekazać, że ujawnienie sprawy w "Wysokich Obcasach" przez aktorkę uderzyło też w inne partnerki Śmigielskiego oraz pozostałe jego dzieci z innych związków.

– Ona psychicznie zniszczyła moją córkę, która nie miała z tą sprawą nic wspólnego. Dlaczego pani Weronika Rosati nie pomyślała o tym, kiedy publicznie prała brudy? – tłumaczy kobieta. Podkreśla, że wobec niej Śmigielski nie stosował przemocy.

– Ta pani nic o mnie nie wie. Nie wie, co się działo w moim życiu, a publicznie chciała mnie obrzucić błotem. Chciała mnie zawstydzić. Podobnie jak mój były partner, który próbował mnie zastraszać. To też jest forma przemocy, żeby ofiara bała się cokolwiek powiedzieć – odpowiedziała z kolei Rosati.

Robert Śmigielski to ceniony ortopeda, współpracował z wieloma znanymi sportowcami. Lekarz zdecydowanie zaprzeczał jakoby stosował przemoc wobec swojej partnerki i matki jego córki Elizabeth.

Weronika Rosati w jednym z wywiadów powiedziała, że jej były partner ma w sumie ośmioro dzieci z czterema partnerkami.

źródło: newsweek.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Selma Blair walczy z nieuleczalną chorobą. Oto 5 rzeczy, jakich aktorka nauczyła nas o cierpieniu
WYWIAD 0 0"PE z pewnością nie będzie zamykał oczu". Burzliwa debata o zakazie edukacji seksualnej w Polsce
0 0Netflix grozi palcem – ta zapowiedź może oznaczać zmianę zasad na jakich korzystasz z serwisu
DADHERO.PL 0 0"Nie jestem Tonym Hawkiem..." Adam Malita, pionier deskorolki w Polsce, o sporcie i ojcostwie
0 0"World of Fire" z Wichłacz i Kotem. Serial BBC pokazuje wojenny koszmar nie tylko Polaków
WYWIAD 0 0Mierzy 122 cm i znacie ją z "Mam talent". Opowiada, dlaczego w "Na Wspólnej" nie ma niskorosłych

O TYM SIĘ MÓWI

0 0"Nie czuję się urażona". Ma 23 lata, działa w partii Korwina. Opowiada, jak traktowane są kobiety
0 0W Platformie wrze. Schetyna nagle odwołał posiedzenie klubu
0 0Meghan i Harry szczerzy do bólu. Wywiad poruszył Anglię, ale nie wszystkim się spodobał
0 0W sukces tej Polki nikt nie wierzył. Uparła się i stworzyła rewolucyjny krem antysmogowy
0 0Więzienie za edukację seksualną to nie wszystko. 5 rzeczy, które PiS może chcieć przykryć
0 0"Justin ma specjalne miejsce w naszych sercach". Wymowny komentarz Tuska do wydarzeń w Kanadzie

POLECAMY

HYDEPARK 0 0Maciej Stuhr kończy 44 lata. I właśnie z tej okazji dał bardzo szczery wywiad
0 0Tak się rozjeżdża konkurencję. Po takiej zapowiedzi serwisu Disney+ Netflix może się bać