"Tu jest miejsce dla Was". Dulkiewicz zaprasza do Gdańska kobiety zwolnione z kurii krakowskiej

Aleksandra Dulkiewicz zabrała głos w sprawie zwolnień w kurii krakowskiej .
Aleksandra Dulkiewicz zabrała głos w sprawie zwolnień w kurii krakowskiej . Fot. Maciek Jaźwiecki / Agencja Gazeta
"Solidarnie z Wami Pani Joanno, Katarzyno i Moniko!" – napisała prezydentka Gdańska w reakcji na zwolnienie niezamężnych kobiet z biura prasowego kurii krakowskiej. Aleksandra Dulkiewicz na tym nie poprzestała i zaprosiła kobiety do Gdańska.


W czwartek abp Marek Jędraszewski rozwiązał diecezjalne biuro prasowe – pięć kobiet z dziećmi na utrzymaniu z dnia na dzień straciło pracę w krakowskiej kurii. Napisała o tym w mailu do mediów była już szefowa biura Joanna Adamik. "Nie znamy przyczyn tej decyzji, nikt nam wcześniej nie przedstawił żadnych merytorycznych uwag na temat jakości naszej pracy" – to fragment listu, który przytoczyła "Gazeta Krakowska".

Przyczyna wyszła na jaw w drugim oświadczeniu. Kuria poinformowała w nim, że zwolniono w końcu "tylko" trzy z pięciu kobiet: Joannę Adamik, Katarzynę Katarzyńską i Monikę Jaracz. Wszystkie były niezamężne. "(...) Dwie pozostałe osoby, które w życiu prywatnym jako matki tworzą wraz ze swymi mężami katolickie rodziny, nadal pozostają pracownikami Biura Prasowego Archidiecezji Krakowskiej" – czytamy w oświadczeniu.Oburzona Joanna Adamik skomentowała na Facebooku słowa kurii. "Nareszcie wiem! Zwolnili mnie i Kasię Katarzyńską za to, że nie mamy mężów, tylko samotnie (dodam, że z wyboru i będąc praktykującymi katoliczkami) wychowujemy adoptowane dzieci i jesteśmy rodzinami zastępczymi dla innych dzieciaków, a Monikę Jaracz tylko za to, że nie ma męża ani dzieci..." – napisała była szefowa biura prasowego Archidiecezji Krakowskiej.

Teraz na całą sytuację zareagowała prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Polityk postanowiła zaprosić kobiety do swojego miasta. "Solidarnie z Wami Pani Joanno, Katarzyno i Moniko! Podziwiam Waszą chrześcijańską codzienną postawę i zapraszam do Gdańska! Tu jest miejsce dla Was" – napisała na Facebooku, a jej słowa spodobały się internautom. "Wspaniałe zaproszenie, Pani Prezydent. Bo Gdańsk dzieli się dobrem" – skomentowała jedna z internautek.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
WYWIAD 0 0Okrzyknięto ją feministką, choć... sama nie rozumie dlaczego. Natchniona rozmowa z Mery Spolsky
Burgenland Tourismus 0 0Takiej Austrii na pewno nie znacie. Jesienny wypad do Burgenlandu zmieni wasze myślenie o tym kraju
0 0W Białymstoku tej zimy WOŚP nie zagra. No, chyba że stanie się cud