Przez skrajną głupotę lekarz ma uszkodzony wzrok. Ktoś oślepiał laserem załogę śmigłowca LPR

Lekarz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego ma uszkodzony wzrok przez bezmyślną zabawę laserem nieznanego sprawcy.
Lekarz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego ma uszkodzony wzrok przez bezmyślną zabawę laserem nieznanego sprawcy. Fot. Jakub Porzycki / Agencja Gazeta
W wyniku bezmyślnej zabawy nieznanego sprawcy dr Mariusz Mioduski, lekarz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego HEMS w Warszawie, ma uszkodzoną siatkówkę i problemy ze wzrokiem. Incydent z laserem mógł skończyć się o wiele bardziej tragicznie, gdyby został oślepiony pilot śmigłowca.


– Poczułem w oczach błysk, pojawił się efekt powidoku, więc widziałem po prostu w oczach światło i na krótki moment byłem zupełnie oślepiony – wspominał w rozmowie z TVN 24 Mariusz Mioduski. – Osoba w sposób ciągły oślepiała kabinę, również świecąc w nas w momencie, kiedy odlatywaliśmy – dodał.

Śmigłowiec LPR wracał nocą z autostrady do bazy w Warszawie. Zgodnie z tym, co podaje TVN 24, sprawca przez długi czas miał oświetlać kabinę zielonym laserem. Poszkodowany lekarz ma uszkodzony wzrok i nadwrażliwość na światło, musi nosić ciemne okulary. Na razie nie może pełnić dyżurów na pokładzie helikoptera. O zajściu powiadomiono policję.

Oślepianie laserem załóg statków powietrznych jest niestety dość powszechnym zjawiskiem. Urząd Lotnictwa Cywilnego podaje, że tylko w jednym tygodniu września tygodniu doszło do pięciu takich incydentów. Za oślepienie załogi i sprowadzenie zagrożenia w ruchu powietrznym grozi grzywna i kara więzienia od roku do 10 lat, a w szczególnych przypadkach – nawet do 12 lat pozbawienia wolności.


źródło: TVN 24
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
MAMA:DU 0 0Ją okrzyknięto "babą od zboków", jej uczniów "zboczonymi". Psycholożka zdradza, co robi na WDŻ
0 0Czy istnieje męska depresja poporodowa? Terapeuta o tym, z czym przychodzą do niego polscy mężczyźni
0 0Chcesz być eko, ale nie wiesz, jak zacząć? Oto 15 BANALNYCH sposobów na zero waste
0 0Podstawowy argument antyszczepionkowców obalony! Prawnik wyjaśnia najprościej, jak się da
0 0Wypijają 18 l mleka na śniadanie. Liczba porodów 44-latki zadziwia, a wkrótce kolejny

DZIEJE SIĘ

0 0"Gwarantuję, że idę do Sejmu". To on miał oddać mandat Piotrowiczowi
0 0Piotrowicz jednak nie trafi do Sejmu! PiS ucina spekulacje